Про скаргу Харківської міської організації Політичної партії «Об'єднання САМОПОМІЧ» до Харківської міської організації Політичної партії «Наш край»

Перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад
територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів
25 жовтня 2020 року


ХАРКІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА


Від 2015-10-14 р. № 124

місто Харків

До Харківської міської виборчої комісії 12 жовтня 2015 року надійшла скарга Харківської міської організації Політичної партії «Об'єднання САМОПОМІЧ» в особі її голови Маркевич Я.В. на дії суб’єкта виборчого процесу – Харківської міської організації Політичної партії «Наш край».

     В скарзі суб’єкт звернення вказує на порушення методу проведення передвиборчої агітації політичною партією «Наш край», зокрема вимоги Закону України «Про місцеві вибори», викладених в ч.3 ст.6, ч.4 ст.60, з питання застосування підкупу чи будь – яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному волевиявленню виборця.

    Спеціальним законом, який регламентує основні засади, організацію і проведення місцевих виборів, є Закон України «Про місцеві вибори» (далі – Закон).

    Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону міська виборча комісія є спеціальним колегіальним органом, уповноваженим організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства про місцеві вибори.

     Порядок та строки розгляду скарг, що стосуються місцевих вборів, а також вимоги до їх форми і змісту, визначено розділом ХІІІ Закону та Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 05 вересня 2015 року № 229 (далі – Порядок).

    Розглянувши наявні в Харківській міській виборчій комісії матеріали, комісія встановила.

     В порушення вимог ч. 2 ст. 96 Закону до скарги не додані її копії для суб’єкта оскарження, що підтверджується переліком документів, що зазначаються в додатку до скарги. Але зважаючи на необхідність неупередженого ставлення до суб’єктів виборчого процесу, забезпечення рівних прав і можливостей брати участь у виборчому процесі, скарга винесена на розгляд комісії.

    За змістом ч.1 ст.94 Закону  місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу. Така скарга , у відповідності до ч.1 ст.95 Закону, може бути подана до відповідної територіальної  виборчої комісії у п’ятиденний строк з дня вчинення дії суб’єктом оскарження.

    Відповідно до пункту 8.3. Порядку якщо суб’єкт звернення зі скаргою не нададуть  доказів  для підтвердження обставин, на які вони посилаються, виборча комісія вирішує справу на підставі наявних доказів.

    У відповідності до ч.7 ст.98 Закону, виборча комісія оцінює належність, достовірність кожного доказу, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають наперед установленої сили, крім обставин, фактів, установлених судовим рішенням, що набрало законної сили.

     Згідно з ч.3 ст. 99 Закону, під час розгляду скарги на дії (бездіяльність) суб’єкта оскарження виборча комісія вирішує, чи мала місце оскаржувана дія (бездіяльність) суб’єкта оскарження, а також чи оскаржувана дія (бездіяльність) здійснювалася (вчинялася) суб’єктом оскарження на законних підставах.

    В своїй скарзі суб’єкт звернення Харківська міська організація Політичної партії «Об’єднання САМОПОМІЧ» оскаржує дії, як суб’єкта оскарження Харківської міської організації   Політичної партії «Наш край», але будь яких доказів таких дій саме з боку цієї місцевої організації не надано як по тексту скарги, доданого додатку так і по фотозйомці (фототаблиця 1) вказується  на неправомірне та протиправні дії політичної партії «Наш край», а не саме її місцевої організації – Харківської міської організації Політичної партії «Наш край», суб’єкта оскарження. Таким чином, будь якім доказом не підтверджена протизаконна дія суб’єкта виборчого процесу місцевих виборів – суб’єкта оскарження: Харківська міська організація Політичної партії «Наш край».

     У своїй скарзі суб’єкт оскарження вказує на встановлений факт підкупу виборців з авто ВАЗ Газель білого кольору, але не вказує на номерні знаки цього авто, що робить фактично не можливим встановлення осіб, які беруть участь у протизаконній, но погляд суб’єкта звернення, дії. Більш того про це не вказується в даному до скарги акті, що робить цей доказ як неналежний.

Комісією також встановлено, що скарга не підтверджена належними доказами здійснення протизаконної дії з боку суб’єкта оскарження, відповідними доказами з боку уповноважених осіб від цієї місцевої організації партії.

У відповідності до ст. 61 Закону уповноважених осіб місцевих організацій партії реєструє саме, в даному випадку Харківська міська виборча комісія і тому має місце подання підтвердження її повноважень. В скарзі не вказано ні їх прізвищ, ні статусу у відповідності до приписів ст. 61 Закону, чи це є уповноважені особи у багатомандатному виборчому окрузі, чи уповноважені особи у відповідному територіальному виборчому окрузі, а виходячи з цього і мають різні повноваження.

Відповідно до ч.16 ст.61 Закону уповноважена особа місцевої організації партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані у багатомандатному виборчому окрузі має право в разі виявлення порушення цього Закону скласти відповідний акт, який підписується нею та не менш як двома виборцями, які засвідчують це порушення, та подається до відповідної виборчої комісії. По тексту скарги вказується що якоюсь невідомою уповноваженою особою, повноваження якої документально не підтверджені, встановлено факт порушення вимог виборчого законодавства. При цьому на порушення вказаних вище вимог Закону, до скарги не додано відповідного акту на підтвердження встановленого ними факту протизаконної дії, саме з боку суб’єкта оскарження.

Відповідно до вимог ст. 99 Закону рішення виборчої комісії за результатами розгляду скарги має бути законним і обґрунтованим.

За таких умов і обставин Харківська міська виборча комісія не має будь яких законних підстав для задоволення вимог скарги, а саме звернення до Прокуратури міста Харкова за фактом підкупу виборців Харківською міською організацією Політичної партії «Наш край».

Зважаючи на вищенаведене, відповідно до п. 20 ч. 5 ст. 25, розділу ХІІІ Закону, керуючись ст. 27 Закону, Харківська міська виборча комісія,

ПОСТАНОВЛЯЄ:

  1. Скаргу Харківської міської організації Політичної партії «Об’єднання САМОПОМІЧ» задовольнити частково.
  2. Направити звернення до Харківського міського управління ГУМВС України у Харківській області для перевірки вказаних у скарзі обставин та вжиття заходів.
  3. Копію постанови видати (надіслати) суб’єкту звернення зі скаргою, суб’єкту оскарження не пізніше наступного дня після прийняття рішення.
  4. Постанову оприлюднити на спеціальній сторінці офіційного сайту Харківської міської ради та інформаційному стенді Харківської міської виборчої комісії.
 

Голова Харківської
виборчої комісії Харківської області                                  Г.В. Биндич

 

 

Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes