Про внесення змін до розпорядження міського голови від 11.03.2020 № 50 «Щодо організації виконання на території міста Харкова постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СOVID-19»»
У К Р А И Н А 
ХАРЬКОВСКИЙ  ГОРОДСКОЙ  ГОЛОВА
 
 
РАСПОРЯЖЕНИЕ
 
 
От __08.04.2020_____ № 74

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2020 № 255 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», керуючись ст.ст. 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
 
1. Внести до розпорядження міського голови від 11.03.2020 № 50 «Щодо організації виконання на території міста Харкова постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»» такі зміни:

1.1.  Підпункт 1.1.3 викласти у такій редакції:

«1.1.3. Заступнику міського голови з питань сім’ї, молоді та спорту Лобойченку К.А., Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради (Китайгородська В.В.), Департаменту культури Харківської міської ради (Бабицька С.І.) забезпечити здійснення заходів щодо заборони роботи суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування, пальним, деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці, засобами зв’язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію, в спеціалізованих магазинах, які обов’язково повинні мати прямі контракти з операторами зв’язку, за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів;

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв’язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп’ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

діяльності закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.».

1.2. Підпункт 1.1.4 викласти у такій редакції:

«1.1.4. Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради (Китайгородська В.В.) звернутись до керівників суб’єктів господарювання, на яких не поширена заборона роботи в умовах карантину, щодо:

1.1.4.1. Забезпечення відстані у прикасовій та касовій зонах між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів.

1.1.4.2. Забезпечення дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.

1.1.4.3. Посилення дезінфекційного режиму (проведення систематичного вологого прибирання приміщень, територій, павільйонів та інших споруд).

1.1.4.4. Забезпечення працівників достатньою кількістю засобів індивідуального захисту.

1.1.4.5. Забезпечення умов для дотримання особистої гігієни.

1.1.4.6. Забезпечення дотримання температурного режиму у приміщеннях об’єктів.

1.1.4.7. Забезпечення щоденного моніторингу за станом здоров’я підлеглих працівників в трудових колективах та при виявленні ознак ГРВІ - не допускати до роботи та спрямувати такого працівника до лікувального закладу (за згодою) чи додому для подальшого лікування.

1.1.4.8. При виявленні людини з ознаками ГРВІ - інформувати Департамент охорони здоров'я Харківської міської ради про місце її знаходження (на дому чи в лікувальному закладі), для організації подальшого обстеження, спостереження та лікування (тел. 725-28-91).

1.1.4.8. Проведення роз’яснювальної роботи серед працівників про заходи щодо запобігання захворюванню на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.».

1.3. Підпункт 1.1.5 викласти у такій редакції:

«1.1.5. Заступнику міського голови з питань інфраструктури міста Водовозову Є.Н. організувати здійснення заходів:

1.1.5.1. Щодо заборони перевезення пасажирів метрополітеном.

1.1.5.2. Щодо заборони регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському сполученні, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезення працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.».

1.4. Підпункт 1.1.7 викласти у такій редакції:

«1.1.7. Заступнику міського голови з питань охорони здоров’ята соціального захисту населення Горбуновій-Рубан С.О.:

1.1.7.1. Забезпечити тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.

1.1.7.2. Забезпечити максимальну готовність медичних закладів та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

1.1.7.3. Забезпечити тимчасове припинення відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають діти, громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають послуги екстрено (кризово).

1.1.7.4. Вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.».

1.5. Підпункт 1.1.8 викласти у такій редакції:

«1.1.8. Заступнику міського голови – керуючому справами виконавчого комітету міської ради, заступникам міського голови, заступникам міського голови – директорам департаментів, керівникам виконавчих органів Харківської міської ради, підприємств та закладів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова:

1.1.8.1. Забезпечити заборону проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

1.1.8.2. Визначитись щодо можливості встановлення віддаленої роботи максимальній кількості працівників підпорядкованих структурних підрозділів.

Забезпечити на час встановлення карантину дотримання трудових прав працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома.

Узяти до відома, що на час встановлення карантину за працівниками, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, зберігаються займана посада, умови оплати праці та соціальні гарантії та виконання такої роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників.

Забезпечити для працівників за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет.

При організації такої віддаленої роботи застосовувати програмний продукт для проведення відеоконференцій Zoom Video Conferencing тощо.

1.1.8.3. Забезпечити дотримання заходів самоізоляції осіб, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

1.1.8.4. Посилити дезінфекційні заходи в адміністративних будівлях та приміщеннях.

1.1.8.5. Підтримувати дотримання нормативних показників температури повітря та проводити наскрізне провітрювання в приміщеннях.

1.1.8.6. Забезпечити працівників достатньою кількістю засобів індивідуального захисту.

1.1.8.7. Забезпечити умови для дотримання особистої гігієни.

1.1.8.8. Забезпечити щоденний моніторинг за станом здоров’я підлеглих працівників та при виявленні ознак ГРВІ - не допускати до роботи та спрямувати такого працівника до лікувального закладу (за згодою) чи додому для подальшого лікування.
 
1.1.8.9. При виявленні людини з ознаками ГРВІ - інформувати Департамент охорони здоров'я Харківської міської ради про місце її знаходження (на /дому чи в лікувальному закладі), для організації подальшого обстеження, спостереження та лікування (тел. 725-28-91).

1.1.8.10. Проводити роз'яснювальну роботи серед працівників про заходи щодо запобігання захворюванню на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.».

1.6. Доповнити підпунктом 1.1.11 такого змісту:

«1.1.11. Заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства (Руденко А.І.):

1.1.11.1. Забезпечити здійснення заходів щодо заборони відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, спортивних та дитячих майданчиків шляхом розміщення інформаційних повідомлень тощо біля цих парків, скверів, зон, майданчиків про заборону відвідування зазначених об’єктів.

1.1.11.2. Організувати проведення дезінфекційних заходів у жилих, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова.

1.1.11.3. Організувати подання в установленому порядку звітності про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2020 № 255».

2. Департаменту у справах інформації та зав’язків з громадськістю Харківської міської ради (Сідоренко Ю.С.) довести це розпорядження до відома населення міста шляхом оприлюднення на сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету та в газеті «Харьковские известия».

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника міського голови Терехова І.О.
 
 


Міський голова                                                                        Г.А. КЕРНЕС
Печатать
Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes