Харченко Александр Михайлович
Харченко Александр Михайлович

Голова наглядової ради приватного акціонерного товариства «Трест Житлобуд-1»
Член виконавчого комітету Харківської міської ради

 

Народився 30 жовтня 1949 року. Громадянин України.

Освіта – вища. У 1973 році закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту за спеціальністю «Інженер-будівельник».

Трудова діяльність:

1966 р. – слюсар  Харківського тракторного заводу.

1973 р. – працював у системі тресту «Житлобуд-1», де пройшов шлях від майстра будівельного управління до керуючого трестом.

1996 р. – обраний головою ВАТ «Трест Житлобуд-1.

За безпосередньої участі Олександра Харченка в місті Харкові та області було здано в експлуатацію понад 9 000 квартир, 10 закладів загальної середньої освіти, 15 дитячих садків майже на 4 000 місць, поліклініки на 6 200 відвідувачів, Палац піонерів в Орджонікідзевському районі, критий ринок у районі Салтівського житлового масиву, 4 універсами, а також ряд інших об’єктів: Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного, житловий та навчальний комплекс сільськогосподарського інституту в сел. Рогань, Свято-Сергієвський храм у районі Павлового поля.

Під особистим керівництвом Харченка О.М. у Харкові було споруджено унікальний об’єкт – Харківський національний академічний  театр опери та балету ім. М.В. Лисенка, музей «Харківщина у Великій Вітчизняній війні 1941–1945  рр.» у сел.  Солоницівка.

Олександр Харченко брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Очолюваний ним трест виконав великий обсяг будівельно-монтажних робіт у с. Бородянка Київської області та в сел. Вільча Харківської обл.  для переселенців із зони зараження.

Під керівництвом Олександра Харченка ВАТ «Трест Житлобуд-1» брав активну участь у реконструкції та капітальному ремонті таких об’єктів м. Харкова: Харківський Палац спорту, ККЗ «Україна», Харківський завод шампанських вин, сквер «Перемога», Харківський зоопарк, міська СЕС, Харківська академія російського драматичного  театру ім. О.С. Пушкіна.

Використовуючи нові технології, ВАТ «Трест Житлобуд-1» першим у Харкові почав будівництво житлового будинку по вул. Ахсарова з енергозберігаючими огороджувальними конструкціями.

Має почесні звання «Заслужений будівельник України», Почесний громадянин м. Харкова.

Нагороди:
  орден «За заслуги» III ступеня, орден Української Православної церкви святого князя Володимира. 

Новости Харькова в твоем смартфоне!
скачать приложение на Google Play скачать приложение на ITunes