Шталь Тетяна Валеріївна
Шталь Тетяна Валеріївна

Народилася 17 липня 1976 року в м. Маріуполь Донецької області.

Громадянка України.

Освіта вища:

У 1998 р. закінчила економічний факультет Харківської академії технології та організації харчування за спеціальністю «Економіка підприємства» (диплом з відзнакою).

З 1998 р. по 2010 р. обіймала посади асистента, старшого викладача, доцента Харківського державного університету харчування та торгівлі.

У 2000–2004 рр. навчалася в аспірантурі ХДУХТ. Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю «Економіка торгівлі та послуг» захистила в 2006 р.

У 2010–2012 рр. навчалася в докторантурі Харківського державного університету харчування та торгівлі та захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю «Економіка і управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» (2012 р.).

З 2012 р. – професор кафедри міжнародної економіки ХДУХТ.

У 2013 р. отримала другу вищу освіту в Харківському державному університеті харчування та торгівлі за спеціальністю «Менеджмент ЗЕД».

У 2014 р. було присвоєно вчене звання професора по кафедрі міжнародної економіки ХДУХТ.

З 2014 р. – завідувач кафедри міжнародної економіки ХДУХТ.

З 2015 р. – професор кафедри міжнародної економіки та менеджменту ЗЕД Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, з 2017 р. – завідувач цієї ж кафедри.

З 2018 р. – декан факультету міжнародних економічних відносин ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Шталь Т.В. є автором більш ніж 200 наукових праць. За роки наукової діяльності підготувала 2 кандидатів економічних наук, 1 доктора філософії. Під керівництвом Шталь Т.В. та за її участю виконано 10 науково-дослідних тем на замовлення підприємств України і за рахунок бюджетних коштів. Є членом редколегій провідних наукових періодичних видань, які визнані МОН України фаховими з бізнесу, управління та права. Має міжнародний сертифікат  програми «Торгова політика і комерційна дипломатія» при Карлтонському університеті та університеті Оттави та Центру розвитку міжнародної торгівлі при Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана (2007 р). Брала участь у розробці «Концепції стратегії розвитку м. Харкова до 2030 року» (2014 р).

Координатор проєкту «Партнерство між університетами і бізнес-сектором з метою розвитку міжнародної торгівлі» в рамках програми грантової допомоги Erasmus+ (2016 р). Брала участь у міжнародному договорі з академічної мобільності Erasmus+  (2017 – 2018 рр).

За плідну науково-педагогічну діяльність відзначено подяками та Почесними грамотами ХДУХТ, ХНЕУ ім. С. Кузнеця. У 2008 році стала переможцем обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін». Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (2012 р), Почесною грамотою Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації (2014 р), Почесною грамотою Харківської обласної ради (2020 р).

У 2020 році обрано депутатом Харківської міської ради 8 скликання від ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «БЛОК СВІТЛИЧНОЇ «РАЗОМ!».

Член постійної комісії Харківської міської ради з питань планування, бюджету
і фінансів.