Уряд затвердив Порядок тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання
14/11/2018 09:00
Уряд затвердив Порядок тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання Уряд затвердив Порядок тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання.

Затверджено Порядок тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання.

Так, тимчасове затримання транспортного засобу шляхом доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється інспектором з паркування у випадках, передбачених Кодексом про адміністративні правопорушення.

У разі тимчасового затримання ТЗ, його місце розташування повинне бути обов'язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).

Для доставлення транспортного засобу на спецмайданчик чи стоянку інспектор з паркування викликає евакуатор. Після прибуття евакуатора інспектор, у присутності двох понятих і особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу, складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, який підписують всі вищеперераховані особи.

Якщо водій, що вчинив правопорушення, присутній під час тимчасового затримання і порушення неможливо усунути на місці в максимально короткий строк, інспектор з паркування складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу і виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення. Якщо ж правопорушення може бути усунуте у максимально короткий строк, тимчасове затримання ТЗ не здійснюється, а тільки виноситься постанова.

Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення акта огляду та тимчасового затримання, а строк зберігання - з моменту доставлення транспортного засобу на спецмайданчик чи стоянку.

Фотозображення транспортного засобу чи відеозапис разом з іншою інформацією про адмінправопорушення вносяться до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

Власник або належний користувач тимчасово затриманого транспортного засобу мають право доступу до нього, у присутності особи, відповідальної за зберігання такого транспортного засобу.

Повернення транспортного засобу відбувається невідкладно за зверненням відповідальної особи, за умови оплати вартості послуг з доставлення та/або зберігання транспортного засобу та суми штрафу за вчинене правопорушення.

Крім того, постановою КМУ від 14.11.2018 № 989 внесено зміни до Порядку тимчасового затримання транспортних засобів поліцейськими.

Друкувати
Новини по темі:

Записей не найдено.