У Харкові відзначили 150-річчя з дня народження хірурга Мойсея Фабриканта
17 листопада 2014 14:29 Медицина
У Харкові відзначили 150-річчя з дня народження хірурга Мойсея Фабриканта 150 років від дня народження видатного хірурга, основоположника вітчизняної щелепно-лицевої хірургії Мойсея Фабриканта виповнилося сьогодні, 17 листопада.
Ювілейну дату відзначили покладанням квітів до могили професора на міському кладовищі №2. У заході взяли участь представники Харківського національного медичного університету, лікарі стоматологічних поліклінік, краєзнавці. 

Як повідомили в Харківському обласному комітеті «Дробицький яр», зараз медична громадськість збирає кошти на новий пам'ятник, який встановлять на могилі Мойсея Фабриканта замість старого. 

Завтра в будинку, де жив видатний хірург, на пл. Поезії, 5, пройде конференція, присвячена його пам'яті. 

Довідка. Мойсей Фабрикант народився в селі Шумілово Ольгопольського повіту Подільської губернії (нині - Бершадський район Вінницької області). У 1889 році закінчив з відзнакою курс медичних наук Імператорського Харківського університету. 

Під час Російсько-японської (1904-1906) та Першої світової (1914-1917) воєн оперував поранених в міських госпіталях і у власній лікарні. 

У 1921 році став професором одонтологічного факультету Харківського медичного інституту, а в 1944 році очолив кафедру хірургічної стоматології Харківського медичного стоматологічного інституту. 

Мойсей Фабрикант - автор понад 80-ти наукових праць. Багато великих вчених визнали його як засновника в Радянському Союзі школи щелепно-лицевої хірургії.

Помер 27 грудня 1951 року в квартирі раніше власного будинку, відібраного більшовиками, на пл. Театральній, 5 (нині - пл. Поезії).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини