У міському центрі малоінвазивної хірургії почали застосовувати нову методику операцій
21 листопада 2014 14:06 Медицина
У міському центрі малоінвазивної хірургії почали застосовувати нову методику операцій У Міському центрі малоінвазивної хірургії та ендоскопії при Харківській лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги ім. О. І. Мещанінова почали застосовувати нову методику проведення операцій.
Як повідомив сьогодні, 21 листопада, завідувач центром Олег Песоцький, існує три методики оперативного втручання при жовчнокам'яній хворобі. Перш за все - це традиційна холецистектомія, коли робиться розріз завдовжки до 20 см, видаляється жовчний міхур і здійснюється огляд позапечінкових жовчних протоків на наявність каменів. Але цю операцію все частіше замінюють лапароскопічною холецистектомією, яку в народі називають «проколами». У світі цей метод визнаний стандартом, але його мінус полягає в тому, що неможливо адекватно провести огляд позапечінкових жовчних протоків і визначити, чи є камені поза жовчним міхуром. Але існує третя методика, так званий міні-доступ, для якої необхідний набір спеціальних хірургічних інструментів та обладнання. В цьому випадку робиться розріз всього лише 3-5 см довжиною, і лікар може здійснити огляд протоків на наявність каменів. 

«Ми почали робити операції з використанням відеооптики, яка вставляється в протоки і дозволяє візуально провести їх огляд. Якщо там є камені, вони видаляються спеціальними інструментами. Ми зробили вже близько 20 таких операцій. Для нас це нова ефективна методика, принаймні, ми не чули, щоб в Україні проводилися такі операції. Вони вимагають великого досвіду і дорогого устаткування. В нашому випадку все необхідне було закуплено за безпосередньої участі міської влади», - розповів Олег Песоцький. 

Він підкреслив, що рівень захворюваності на жовчнокам'яну хворобу становить до 5% на 10 тис. населення, тому цей метод оперативного втручання буде дуже затребуваним. 

Олег Песоцький також зазначив, що в центрі малоінвазивної хірургії прагнуть зробити так, щоб операція проводилася тільки один раз і виключала повторне звернення хворих, що в даний час спостерігається досить часто.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини