У 2015 році в Харкові будуть пильно стежити за популяцією безпритульних котів
30 грудня 2014 16:37 Екологія
У 2015 році в Харкові будуть пильно стежити за популяцією безпритульних котів Популяція безпритульних котів у 2015 році стане об'єктом пильної уваги фахівців КП «Центр поводження з тваринами». Як повідомила сьогодні, 30 грудня, директор підприємства Юлія Шаповалова, зі зменшенням чисельності безпритульних собак в Харкові значно збільшилася кількість бездомних кішок. За її словами, в 2014 році в центр надходили численні скарги від харків'ян на велику кількість кішок в під'їздах і підвалах житлових будинків. Найчастіше мешканці багатоповерхівок, особливо перших поверхів, скаржилися на неприємні запахи, котячі крики, розмноження паразитів. Але найбільша небезпека, яку несуть бездомні коти, - це сказ.

 

 

Як зазначила директор притулку, ситуація ускладнюється тим, що з Донецької та Луганської областей мігрує велика кількість кинутих домашніх тварин, які змушені полювати на гризунів і можуть захворіти на сказ. Тому власникам домашніх тварин, особливо які вигулюються на вулиці, рекомендується раз на рік робити своїм вихованцям щеплення проти цього захворювання.

 

 

За словами Юлії Шаповалової, з 2015 року підприємство боротиметься з безпритульними кішками за такою схемою: відлов-стерилізація-вакцинація-повернення. Відповідні

доповнення

були внесені на останній сесії міської ради до Програми поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності у місті Харкові на 2013-2017 роки.

 

 

«Наприклад, ми відловимо в підвалі 10-15 кішок. Якщо в будинку є опікуни, які доглядали за цими тваринами і не проти їх перебування в цих місцях, то після стерилізації дві-три особини ми можемо повернути назад, бо вони важливі для боротьби з гризунами. Інших кішок будемо поміщати в новий притулок, розрахований  на сто місць, який зараз будується і почне роботу наступного року», - зазначила Юлія Шаповалова.

 

 

Виловом кішок займатимуться працівники підприємства за спеціальним методом, який використовується у Великобританії: тварин відловлюють за допомогою клітки, яка працює за типом приманки і не травмує кішку.

 

 

Наступного року в Харкові планується відловити близько 2 тис. безпритульних кішок. Як повідомила Юлія Шаповалова, служба відлову виїжджатиме тільки за скаргами на масове скупчення кішок. Їх вилов передбачається проводити в присутності мешканців будинку, щоб домашні тварини не потрапили випадково до притулку. На всяк випадок всім власникам домашніх тварин рекомендується надягати вихованцям нашийники з капсулою, куди можна вкласти записку з адресою та телефоном господарів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини