Найближчим часом у Харкові перевірять роботу 6,5 тисячі ліфтів
11 березня 2015 18:21 ЖКГ
Найближчим часом у Харкові перевірять роботу 6,5 тисячі ліфтів Ліфт, у якому напередодні загинув 8-річний хлопчик, пройшов капремонт і був технічно справний.

Про це сьогодні, 11 березня, повідомив начальник контрольної служби організації «СМП-753» Геннадій Долженко. Саме ця фірма забезпечує технічне обслуговування ліфтів у шести районах міста.

За словами Геннадія Долженка, останнє техобслуговування цього ліфта у будинку по Салтівському шосе, 137а проводилося в лютому.

«Цей ліфт - 1995 року випуску, і він підтримувався в технічно справному стані. 13 лютого були проведені роботи з його техобслуговування, що зафіксовано в журналі. Перевірялися системи безпеки і вузлів, в тому числі лебідка, обмежувач швидкості, шахта, сама кабіна, противага, приямки. Проводилися регулювання і контроль дверей, а також низка робіт у машинному відділенні. Також перевірили спрацьовування реверсу - це коли двері відкриваються, якщо там виникає перешкода. Ліфт був справний і придатний до експлуатації. Поки складно більше щось сказати, правоохоронці провели опитування, проводиться судово-медична експертиза. Треба дочекатися її висновків», - зазначив Геннадій Долженко.

Він також повідомив, що «СМП-753» проводить планово-попереджувальний ремонт ліфтів не рідше одного разу на місяць. Працівники фірми мають необхідні технічні допуски, пройшли навчання.

Як повідомив директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков, «СМП-753» забезпечує технічне обслуговування ліфтів з 2013 року.

«Комунальне підприємство «Харківміськліфт» займається капремонтом і заміною ліфтів, а також техобслуговуванням в трьох районах міста. В інших шести районах поточне техобслуговування забезпечує фірма «СПМ-753». Вона працює кілька років, і претензій до неї немає. У цієї організації є всі необхідні дозволи на експлуатацію ліфтів, допуски у співробітників, вона забезпечена технікою, обладнанням та автомобілями, щоб виконувати всі необхідні роботи», - зазначив Роман Нехорошков.

Він підтвердив, що капремонт у ліфті, де сталася трагедія, проводився в 2013 році.

Також Роман Нехорошков повідомив, що зараз розробляється графік позапланового технічного огляду 6,5 тис. ліфтів у будинках комунальної форми власності. Перевірятимуться всі вузли, агрегати, системи безпеки, зокрема, робота кнопки виклику і реверсу дверей, точна зупинка кабіни, стан канатів, противаг, обмежувача швидкості, систем електроніки тощо.

Нагадаємо, 10 березня в ліфті 16-поверхового житлового будинку по Салтівському шосе, 137а загинув 8-річний хлопчик після того, як не спрацював реверс дверей.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини