Харків поділився досвідом свого міжмуніципального співробітництва
23 травня 2015 13:47 Міжнародне співробітництво
Харків поділився досвідом свого міжмуніципального співробітництва Презентація міст на тему «Роль міжнародного міжмуніципального партнерства в роботі місцевої влади: значення, тенденції та кращі практики» пройшла сьогодні, 23 травня, в рамках засідання Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи.

Харків презентувала начальник відділу Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська, яка розповіла про кращі приклади міжнародного міжмуніципального партнерства Харківської міської ради.

Вона нагадала, що на даний момент у Харкова налічується 28 міст-партнерів і побратимів у 19-ти країнах світу, кількість яких щороку збільшується, що дозволяє реалізовувати більшу кількість проектів і урізноманітнити сфери співробітництва.

«Місто Харків отримало визнання на європейському рівні за свою активну позицію щодо пропаганди європейських цінностей та взаєморозуміння серед народів Європи. Як ви напевне знаєте, Харків - єдине місто в Україні, який завдяки цілеспрямованому і комплексному підходу до міжнародного співробітництва нагороджене Призом Європи», - зазначила Юлія Згурська.

Як приклад співпраці вона навела відкриття на початку цього року модульного селища для переселенців з Донецької та Луганської областей, побудованого за сприяння уряду Німеччини. Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького також був реконструйований в результаті тривалого вивчення передового досвіду в даній сфері іноземних міст-партнерів Харкова. Крім того, в 2012 році під час фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу, завдяки активній участі 14 іноземних міст-партнерів Харкова, був реалізований унікальний для України проект - Міжнародний табір волонтерів Євро-2012. У 2011 році в результаті вивчення досвіду міст-партнерів в Харкові був відкритий Єдиний дозвільний центр.

Також Харків славиться своїми культурними та мистецькими традиціями. З 2004 року в місті традиційно проводиться Міжнародний фестиваль-конкурс спортивного бального танцю на Кубок Харківського міського голови за участю іноземних міст-партерів і побратимів. З 2009 року в Харкові щорічно проходить Міжнародний фестиваль короткометражного кіно «Харьковская сирень». З 2004 року за ініціативою Посольства Франції в Україні проходить фестиваль «Французька весна».

За сприяння міста-побратима Нюрнберга в Харкові також реалізується проект «Ніч науки», який в 2014 році був визнаний кращим освітнім проектом Східної Європи.

Також Харків бере активну участь у програмах обміну студентами, аспірантами, викладачами, стажуванні фахівців.

Особливу увагу міська рада приділяє розвитку сфери туризму та міської туристичної інфраструктури Харкова. Так, з 2008 року в місті проводиться Міжнародний туристичний форум «Харків: партнерство в туризмі» за участі іноземних міст-партнерів і побратимів з метою обміну передовим досвідом та вивчення кращих практик іноземних колег у галузі туризму.

«Завдяки всебічному розвитку міста, жителі відчувають не тільки поліпшення іміджу Харкова, а й удосконалення самого мегаполісу. Доказом такого розвитку є визнання Харкова найкомфортнішим для життя містом України в 2010 році. За підсумками 2011 року Кабінет Міністрів України визнав Харків «містом найкращого благоустрою», а в 2012 році Харків очолив топ-10 великих міст Європи в номінації «Найбільша ефективність ведення бізнесу» за версією газети «Financial Times». У 2015 році, згідно з соцопитуваннями на замовлення Міжнародного республіканського інституту, харків'яни серед усіх жителів України найбільше пишаються своїм містом. І, на наш погляд, саме це є головним показником позитивного іміджу Харкова та результатом діяльності всіх його інститутів», - зазначила Юлія Згурська.

Також під час пленарного засідання презентації про свої досягнення у сфері міжмуніципального співробітництва представили делегації з Нюрнберга (Німеччина), Анкари (Туреччина), Гдині (Польща), Клайпеди (Литва), Бурси (Туреччина).

«Ми дуже багато почерпнули від кожного міста, побачили, який досвід можна переймати. Нам є чому повчитися, і, думаю, що кращі практики, які є у наших міст, ми впроваджуватимемо в наше життя», - зазначив модератор пленарного засідання, заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини