Назва Комінтернівського району не підпадає під дію закону про декомунізацію
13 листопада 2015 14:30 Суспільство
Назва Комінтернівського району не підпадає під дію закону про декомунізацію Комінтернівський район, попри свою комуністичну назву, не підпадає під дію закону про декомунізацію.

Як повідомили в міській комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища при Харківській міськраді, Комінтернівський район був створений в 1940 році з частин Червонозаводського і Сталінського районів, а свою назву отримав за назвою Заводу ім. Комінтерну (нині - ДП «Завод ім. Малишева»).

Комінтерн - це міжнародна організація, що об'єднала низку громадських організацій, рухів і партій лівого спектру різних країн. Вона вела широку діяльність з розвитку і просування ідей соціалізму. Комінтерн домагався національної рівноправності і виступав проти гноблення будь-яких меншин. Його робота була спрямована, в тому числі, на поліпшення умов праці, підвищення доходу робітників, а згодом - на створення єдиного фронту, здатного протистояти фашизму.

Колективними членами Комінтерну і організаціями, що примикали до нього, були Міжнародна організація допомоги революціонерам, Профінтерн, Міжробдоп, Крестінтерн, Комуністичний інтернаціонал молоді, Антиімперіалістична ліга, Спортінтерн, Міжнародний жіночий секретаріат, Міжнародне об'єднання революційних письменників, Міжнародне об'єднання революційних театрів, Міжнародний комітет друзів СРСР, Інтернаціонал вільнодумних пролетарів, Інтернаціонал квартиронаймачів та багато інших.

Таким чином, Комінтерн об'єднував не тільки комуністичні, а й багато лівих, робітничих і профспілкових організацій, які займалися поліпшенням життя робітничого класу в різних країнах світу.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини