У Харкові обговорили проблеми бюджетного законодавства
17 червня 2016 12:20 Бюджет
У Харкові обговорили проблеми бюджетного законодавства Практикум із застосування законодавства на тему: «Місцеві бюджети: законодавчі новації, проблеми та шляхи їх вирішення» відбувся 16 червня в Харкові.

Захід був проведений у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні «ПУЛЬС», який реалізується Асоціацією міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

У роботі практикуму взяли участь фінансисти та секретарі сільських, селищних, міських рад, фахівці виконавчих органів місцевого самоврядування.

Під час заходу його учасники проаналізували законодавчі новації в бюджетній сфері і обговорили проблеми в сфері фінансів органів місцевого самоврядування та можливі шляхи їх вирішення. Також вони ознайомилися з практикою застосування бюджетного та податкового законодавства в Харкові, формування доходів і витрат бюджету міста, реалізацією програм соціально-економічного розвитку міста.

Під час практикуму було підкреслено, що тема фінансової незалежності місцевих бюджетів - найбільш актуальна в контексті децентралізаційних реформ.

«Не можна втратити ті здобутки у сфері фіскальної децентралізації, які ми отримали в результаті внесення змін до бюджетного та податкового кодексів», - зазначила президент Асоціації фінансистів України, заступник Харківського міського голови Тетяна Таукешева.

Учасники практикуму обговорили низку проблем щодо реалізації діючих норм на практиці. Зокрема, відсутність повного і достовірного джерела інформації про власників нерухомості впливає на адміністрування податків, не вирішується питання погашення боргів по позиках за 2009-2010 роки, розміщення залишків коштів на депозитах тощо.

В ході обговорення учасники отримали консультації, відповіді на питання, а також практичні рекомендації щодо вирішення окремих проблем.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини