У Харкові проходить міжнародний юридичний форум
03 жовтня 2017 13:30 Місто
У Харкові проходить міжнародний юридичний форум I Харківський міжнародний юридичний форум «Право і проблеми сталого розвитку в глобалізованому світі» стартував сьогодні, 3 жовтня, в Харкові.

У заході беруть участь політики, чиновники і відомі вчені з Білорусі, Данії, Канади, Литви, Нідерландів, Німеччини, Сінгапуру, США, Швейцарії, України, співробітники міжнародних організацій, структурних підрозділів Євросоюзу, відомі правозахисники та юристи.

Під час відкриття форуму у Палаці студентів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що за останні три з половиною роки українські юристи зіткнулися з цілковито новими викликами.

«Крім ведення бойових дій на Сході, Україна зіткнулася з абсолютною інновацією - юридичною війною з країною-агресором. Ми прийняли цей виклик і відкрили ще один фронт протистояння. Сьогодні сотні юристів працюють у різних відомствах, щоб ми здобули перемогу і в цій війні. У нас знаходяться десятки справ у різних міжнародних інстанціях, і зараз ми перевіряємо міжнародне судочинство на міцність і принциповість, оскільки зібрані десятки тисяч доказів порушення прав людини і порушення міжнародних договорів з боку країни-агресора. Тому хотілося б, аби на форумі також обговорювалися питання створення нових механізмів залучення до відповідальності всіх, хто порушує міжнародне право», - сказав міністр юстиції.

Він також запропонував створити на базі НЮУ ім. Ярослава Мудрого аналітичну групу, яка б вивчала зібрані докази і формувала узгоджену юридичну позицію України для наступних міжнародних судів.

Секретар Харківської міської ради Олександр Новак також підкреслив той факт, що ініціатором проведення цього форуму виступив Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, що ще раз підтвердило заслуги Харкова як центру юридичної науки і практики.

«На форумі обговорюватимуться питання, що стосуються боротьби з корупцією, тероризмом, обговорюватиметься реформування Конституції, судової влади, місцевого самоврядування. Упевнений, що результатом форуму стануть рекомендації, які послугують базою для реформування напрямків, на які чекає і суспільство, і держава. Також я впевнений, що Харків стане стартовим майданчиком в проведенні подальших подібних форумів, і місто надаватиме всіляку підтримку в їх організації», - зазначив Олександр Новак.

В рамках форуму відбудуться панельні дискусії, круглі столи, відкриті лекції, майстер-класи та тренінги.

Форум триватиме до 6 жовтня.

Організатори заходу - Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого і Національна академія правових наук України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Нове правосуддя» і ОБСЄ.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини