Швачки з усієї України привезли до Харкова колекції одягу для працівників театрів і музеїв
15 березня 2018 15:26 Суспільство
Швачки з усієї України привезли до Харкова колекції одягу для працівників театрів і музеїв У Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України» беруть участь близько 25 спеціалізованих навчальних закладів з усієї країни.

Про це сьогодні, 15 березня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська.

Вона нагадала, що конкурс проходить у Харкові з 14 по 16 березня. Цього року конкурсантам - учням професійно-технічних училищ - були запропоновані три номінації: «Одяг для персоналу театрів і музеїв», «Костюми для дитячих творчих колективів», «Костюми для солістів і солісток оперних театрів».

«Мета цього конкурсу - показати виробничий і творчий потенціал швейних училищ України. Для нас це важливо ще й тому, що представники Харківського кластера легкої промисловості та дизайну, який сформований у нас у місті, мають можливість безпосередньо зустрітися з тими, хто в подальшому може стати працівником на їхньому підприємстві», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.

Розповідаючи про передісторію конкурсу, радник міністра освіти і науки України, голова Національного партнерства в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» Голда Виноградська повідомила, що в цій галузі в даний час зайнято близько 0,5 млн осіб. За оцінками фахівців, легка промисловість могла б займати до 15% в економіці країни, але поки це неможливо, оскільки близько 80% виробників знаходяться в тіні.

«Проблема з кадрами дуже велика, робітничі професії не користуються особливою популярністю у молоді. І ось три роки тому був створений цей проект з метою виховати більше фахівців і вивести їх на абсолютно новий рівень. При підготовці до конкурсу училища отримують завдання на виготовлення практичних сучасних колекцій для різних замовників. Існує думка, що в училищах шиють тільки простирадла і найпростішу уніформу. А ми розриваємо ці шаблони, створюючи неймовірні проекти і демонструючи високий рівень! В результаті, виробники починають все тісніше співпрацювати з нашими навчальними закладами», - зазначила Голда Виноградська.

Генеральний директор Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка Олег Орищенко, який також є членом журі конкурсу, підтвердив, що цій галузі необхідні сучасні фахівці і нові ідеї.

«У професіоналах, які шиють театральні костюми, дуже велика потреба. На жаль, такого вишу у Харкові вже немає. Але ми дуже зацікавлені в розвитку цього напрямку, тому вітаємо проведення подібних конкурсів і чекаємо від них багато цікавого», - зазначив керівник оперного тетру.

Фінал конкурсу відбудеться 16 березня за адресою: вул. Конторська, 5. Час проведення - з 10:00 до 15:00, нагородження переможців - о 14:00. 

Довідка. Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України» - спільний проект Національного галузевого партнерства в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» та Асоціації швейних училищ України під патронатом Міністерства освіти і науки України. Конкурс покликаний сприяти підвищенню престижу професій у швейній галузі та популяризації професійної освіти.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини