Колишні в'язні концтаборів зустрілися зі студентами
11 квітня 2018 16:36 Суспільство
Колишні в'язні концтаборів зустрілися зі студентами Зустріч студентів із колишніми в'язнями нацистських концтаборів і ветеранами Другої світової війни пройшла сьогодні, 11 квітня, в Українській інженерно-педагогічній академії.

Для вишу це вже стало традиційним заходом, оскільки саме в ньому працює професор, голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, Почесний харків'янин Ігор Малицький, який свого часу пройшов концтабори Терезин, Освенцим, Маутхаузен і його філію «Лінц 3».

Зустріч була присвячена 73-тій річниці Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів і 55-тій річниці створення Харківської обласної ради борців антифашистського опору.

Виконавчий директор Харківської обласної Асоціації громадських організацій інвалідів та ветеранів війни Валентина Дроботько зазначила, що в академії ведеться цілеспрямована робота з патріотичного виховання молоді.

«Та далека війна переорала плугом всі міста і села нашої Батьківщини. Жахливі історії передаються з покоління в покоління практично в усіх сім'ях. І зараз на Сході нашої країни йде війна, де гинуть люди. Тільки молоде, розсудливе, розумне і патріотичне покоління може зберегти мир на Землі, уникнути помилок минулого, не допустити кошмарних трагедій», - сказала Валентина Дроботько.

Як було зазначено на зустрічі, всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тис. концтаборів, гетто та тюрем. Через них пройшли 18 млн осіб, з яких загинули 11 мільйонів. Частину свого виступу Ігор Малицький присвятив спогадам, пов'язаним із перебуванням у концтаборах. У тому числі і тому, як потрапив до рук одного з найстрашніших злочинців Третього Рейху - доктора Йозефа Менгеле, який ставив у Освенцимі нелюдські досліди над людьми. За його вказівкою Ігорю Малицькому вирвали всі зуби і намагалися потім їх приживити. Тільки термінове перекидання всіх в'язнів до Маутхаузена зупинило цей експеримент і зберегло харків'янину життя.

«Страшно навіть подумати, що там відбувалося, скільки чоловіків, жінок і дітей загинуло ні за що, в тому числі в газових камерах. Війна - це страшна річ, нацизм - ще страшніший. Якщо не зберегти мир - людство може бути знищене. Передавайте дітям і онукам все, про що ми розповідаємо, щоб ніхто не забував про те, що відбувалося в той час. Від вас усіх залежить майбутнє нашої країни», - звернувся Ігор Малицький до студентів.

Він повідомив, що зараз до друку готується книга, в якій детально описані його спогади про поневіряння в концтаборах.

Наприкінці заходу для гостей пройшов тематичний концерт.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини