У дитячому хоспісі відзначили День захисту дітей
30 травня 2018 17:18 Суспільство
У дитячому хоспісі відзначили День захисту дітей Захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей, пройшов сьогодні, 30 травня, в Дитячому хоспісі, відкритому торік на базі Харківської міської дитячої лікарні №5.

Волонтери, переодягнені в клоунів, намагалися порадувати і підняти настрій дітям, які вже в юному віці знають, що таке страждання і біль. У більшості з них - важкі діагнози, а то і невиліковна хвороба.

Як розповіла заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, відділення повністю обладнане для таких маленьких пацієнтів: там забезпечується знеболювання, спеціальне харчування та медичний догляд, а також психологічна підтримка. Дитячий хоспіс розрахований на 20 дітей.

«У сімей, де ростуть діти з інвалідністю, з важкими і невиліковними захворюваннями, зовсім інша система життєвих цінностей. Вони з високими самовіддачею, любов'ю, безкорисливістю ставляться до своїх дітей. На превеликий жаль, це те, чого не вистачає батькам здорових дітей. Ми іноді не розуміємо, яке це щастя - мати в сім'ї здорову дитину. Ми спеціально сьогодні попросили мам дозволити знімати дітей, які перебувають у хоспісі, щоб ви побачили, які важкі ситуації бувають у сім'ях, як діти страждають від невиліковних хвороб. Будь ласка, бережіть своїх дітей! Не давайте їм хворіти, не ображайте їх, не поводьтеся з ними жорстоко і неправильно. Будьте до них уважними, любіть їх, цілуйте, обіймайте, і це буде найбільше щастя в вашому житті», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Під час заходу депутат Харківської обласної ради Олександр Ткаченко передав для маленьких пацієнтів хоспісу памперси і дитяче харчування. Він взяв шефство над медзакладом і пообіцяв щомісяця допомагати малюкам, а також закликав усіх харків'ян приєднатися до цієї доброї справи.

Довідка. Відділення паліативної допомоги (Дитячий хоспіс) комунального закладу охорони здоров'я «Харківська міська дитяча лікарня №5» засноване в жовтні 2017 року за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса і Харківської міської ради для дітей-інвалідів з загрозливими для життя захворюваннями. В установі надається медична, соціальна, психологічна допомога дітям у віці від 1 року до 18 років з важкими, невиліковними психічними, неврологічними, генетичними та іншими захворюваннями.

У відділенні розташовані палати для хворих дітей, палата інтенсивної терапії, маніпуляційна, кабінети для лікарів і медичного персоналу, логопеда, психолога, зал лікувальної фізкультури та масажу, гідромасажна ванна. Відділення оснащене сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, системою екстреного медичного зв'язку «пацієнт - медперсонал». Крім цього, обладнані місця відпочинку для батьків, зал-хол. Проведено благоустрій та озеленення території.

Будівля оснащена підйомником, пандусами, спеціально облаштованими санвузлами, ігровими кімнатами і дитячим майданчиком для дітей з обмеженими можливостями. З дітьми працює мультидисциплінарна команда фахівців: лікарі, реабілітологи, психологи, логопеди.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини