У Харкові посилять заходи протидії наркоманії
31 травня 2018 19:17 Суспільство
У Харкові посилять заходи протидії наркоманії Круглий стіл «Шляхи подолання наркоепідемії на Харківщині» пройшов сьогодні, 31 травня, в Харківській міській раді.

В обговоренні взяли участь представники профільних департаментів міськради, комунальних підприємств, депутати, представники ювенальної юстиції, Департаменту протидії наркозлочинності, громадських організацій, батьки учнів.

Головною темою обговорення стала ситуація з так званими «закладками», продажем наркотичних і психоактивних речовин, незаконною рекламою на фасадах будинків і, як наслідок, необхідністю проведення профілактичної роботи в навчальних закладах.

Як повідомив начальник управління протидії наркозлочинності ГУ Національної поліції в Харківській області Анатолій Козир, ситуація в сфері незаконного обігу наркотиків кардинально змінилася за останні три-чотири роки. Розвиток інтернет-технологій, використання месенджерів і електронних платіжних засобів дозволив організаторам злочинних схем налагодити безконтактну систему збуту наркотиків. Нерідко жертвами такої діяльності стають школярі, в деяких випадках - з 12 років.

«З листопада 2017 року поліція затримала 67 закладників, але вийти далі по ланцюжку практично неможливо, тому що схема - безконтактна, ніхто не знає, хто стоїть над ними. Написи з рекламою на стінах зазвичай роблять споживачі за безкоштовну дозу. Ми збираємо адреси цих сайтів, щоб потім їх заблокувати. Тому будемо вдячні, якщо харків'яни почнуть надсилати їх нам. До речі, якщо торік патрульна поліція слабо реагувала на сигнали про закладників, то тепер ситуація змінилася. Після повідомлень на номер «102» вони відразу виїжджають і дуже ефективно вираховують цих людей. Перемогти це явище важко, але зусиллями, які ми докладаємо, все-таки можна сильно ускладнити життя організаторам цих схем. Якщо до цього підключиться громадськість, то ефект буде значним», - зазначив Анатолій Козир.

За даними ювенальної юстиції, з початку 2018 року було відпрацьовано 150 навчальних закладів, на території біля яких було вилучено близько 300 г наркотичних речовин, заведено 10 кримінальних справ за фактом їх незаконного обороту.

Учасники круглого столу домовилися налагодити більш тісну співпрацю між міською владою, поліцією, ювенальної юстицією, громадськими організаціями соціального спрямування щодо профілактики наркоманії. Як зазначила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, ця робота, з одного боку, буде спрямована на боротьбу з самим явищем, з іншого - на школярів та молодь. Зокрема, вже на початку червня планується провести загальноміську акцію з зафарбовування інтернет-адрес на стінах і об'єктах. З нового навчального року в школах розпочнуться уроки, спрямовані на пропаганду сімейних цінностей та здорового способу життя, зустрічі з людьми, яким вдалося подолати наркозалежність. Студенти перших курсів вищих навчальних закладів також будуть залучені до проектів, спрямованих на інформування шкоди від вживання наркотиків.

«Сподіваюся, тепер ми станемо працювати ефективніше з точки зору налагодження партнерства в цьому питанні. У Харкові є громадські реабілітаційні центри, але вони різні, тому ми хочемо теж скоординувати їхню роботу, щоб люди знали, куди можна звернутися за потреби. Ми хочемо зробити цю тему відкритою, не соромлячись, що вона є. Наше завдання - створити таке ставлення до цієї ситуації, яке б дозволило її максимально пом'якшити. Ліквідувати - зараз так не скажеш, але поки хоча б пом'якшити, а потім вже працювати на максимальне зменшення - це те, чого ми всі разом прагнемо», - сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини