У Харкові провели понад 200 рейдів по неблагополучних сім'ях
27 січня 2021 16:43 Місто
У Харкові провели понад 200 рейдів по неблагополучних сім'ях У 2020 році в місті Харкові було проведено 207 рейдів по неблагополучних сім'ях з метою моніторингу умов проживання в них дітей.

Про це сьогодні, 27 січня, на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міської ради повідомив директор Департаменту служб у справах дітей Олександр Малько.

В рамках рейдів було обстежено 1022 сім'ї, попередження винесли 568 батькам і взяли на облік 394 дитини. Також торік до відповідальності притягнули 372 батьків.

За словами Олександра Малька, ще в 2018 році для організації протидії жорстокому поводженню з дітьми в Харкові були створені координаційні ради при районних адміністраціях і робочі групи оперативного реагування на повідомлення, що стосуються жорстокого поводження з дітьми. Якщо прийшло повідомлення про те, що, наприклад, дитину ображають, б'ють, залишили без нагляду, опергрупа негайно виїжджає за адресою для з'ясування обставин і надання допомоги дитині.

Також у Харкові реалізується державна програма, яка стосується діяльності патронатних сімей. Такі сім'ї є альтернативою центрам соціально-психологічної реабілітації. У патронатних сім'ях протягом трьох місяців живуть діти, вилучені з неблагополучних сімей. Але різниця в тому, що патронатні сім'ї ведуть роботу і з батьками цих дітей, допомагаючи їм подолати складний період життя. Основна мета - повернути дитину в біологічну сім'ю. У Харкові створена поки одна патронатна сім'я. Реабілітацію в ній пройшли четверо дітей.

Також до функцій департаменту входить робота щодо забезпечення майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наприклад, департамент допомагає оформити документи дітям, які не мають житла, і поставити їх на квартирний облік. У 2020 році за рахунок державної субвенції 11 сиротам і дітям, позбавленим батьків, було придбане житло. В кінці минулого року грошову компенсацію отримали ще вісім осіб, які в 2021 році зможуть купити собі житло.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини