Ігор Терехов ознайомився з ходом будівництва сміттєпереробного комплексу
05 лютого 2021 18:13 Інфраструктура
Ігор Терехов ознайомився з ходом будівництва сміттєпереробного комплексу Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 5 лютого, ознайомився з ходом робіт на місці будівництва майбутнього сміттєпереробного комплексу.

Як повідомив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко, основні будівлі вже готові на 30%.

«Сортувальний комплекс незабаром закриємо стінами. Там вже встановлене сито - одне з найбільших в Європі. Зараз ми працюємо над цокольним рівнем і закладаємо фундамент для встановлення обладнання, яке повністю є в наявності. Також почалося завезення обладнання для системи видобутку та подачі газу на когенератори. Основні компоненти переробки полігонного газу в електрику вже встановлені. Електроенергія буде використовуватися для наших власних потреб, а надлишки продаватимемо для погашення кредиту Світового банку, на кошти якого і будується цей завод», - зазначив Юрій Суярко.

За його словами, з усіх відходів, які привозяться з Харкова, близько 50% потраплятимуть на полігон. Щоб збільшити відсоток корисних відходів і зменшити кількість відходів, які потрапляють в тіло полігону, необхідно впроваджувати роздільний збір сміття, що дозволить збільшити ефективність сортувальної лінії в чотири рази. У Харкові вже півроку проводиться експеримент із сортування сміття жителями міста, і його результати показали, що близько 70% відсортованих відходів можуть надалі перероблятися.

Як розповів Юрій Суярко, старий полігон вже рекультивували на 35%. З настанням тепла його поверхню почнуть вкривати геомембраною, а потім засиплють її фільтраційним шаром, грунтом і зверху висадять дерева, чагарники і траву.

Планується, що повністю готовий сміттєпереробний комплекс буде відкритий до Дня міста Харкова.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини