Харків'яни поклали квіти до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи
26 квітня 2021 13:39 Суспільство
Харків'яни поклали квіти до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи Захід, присвячений 35-тій річниці аварії на Чорнобильській АЕС, відбувся сьогодні, 26 квітня, біля пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи в Молодіжному парку.

У ньому взяли участь керівництво міста та області, ліквідатори наслідків аварії, представники міських та обласних громадських об'єднань чорнобильців і жителі міста. Присутні вшанували пам'ять загиблих і померлих внаслідок катастрофи хвилиною мовчання та поклали до монумента квіти.

Як зазначив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, все більше чорнобильців з кожним роком йдуть з життя, проте сучасне покоління зобов'язане пам'ятати, завдяки кому воно може жити.

«35 років тому сталася страшна трагедія. Люди йшли туди, бо розуміли, що радіація не повинна поширюватися далі, що потрібна локалізація. Вони робили це свідомо. Вони розуміли, що є реальна загроза їхньому життю, проте вони зробили це, щоб зберегти життя мільйонів інших людей», - зазначив Ігор Терехов.

За його словами, міська влада веде діалог з чорнобильськими організаціями на постійній основі.

«Ми зустрічаємося з чорнобильцями не тільки від дати до дати. Наші відносини вибудувані так, що ми можемо зателефонувати один одному, щоб просто поговорити. Якщо є якісь прохання, звичайно ж, ми сприяємо їх виконанню. Важливо, щоб ці люди відчували нашу турботу. На щастя, у нас налагоджено чітку взаємодію між міською владою та чорнобильцями, яка будувалося роками», - підкреслив секретар міськради.

Як зазначив голова Харківської міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарєв, міська влада спільно з громадськими організаціями повинні докласти максимум зусиль для того, щоб молоде покоління знало про Чорнобильську катастрофу та її наслідки.

«Сьогодні вшанувати пам'ять учасників ліквідації спільно з вчителями прийшли діти. Вони гріються на сонці, дихають свіжим повітрям, але більшість з них не знає, що кожен, хто був у Чорнобилі в 1986 році, зробив нехай маленький, але свій подвиг. Тому щороку напередодні 14 грудня, в День ліквідатора, і напередодні 26 квітня, в День пам'яті Чорнобильської катастрофи, як живі свідки тих подій і безпосередні учасники ліквідації ми відвідуємо навчальні закладі, щоб розповісти дітям про те, що знаємо і пам'ятаємо. Важливо, щоб пам'ять про цих людей жила вічно», - сказав Анатолій Губарєв.

Нагадаємо, що сьогодні у всіх храмах і монастирях Української Православної Церкви також був здійснений передзвін в пам'ять про загиблих в результаті аварії на ЧАЕС.

Довідка. 26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних об'єктах - вибух 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. У ліквідації наслідків аварії брали участь понад 350 тис. українців, зокрема харків'яни.

У 1991 році в Харківській області проживало 34,5 тис. громадян, які постраждали внаслідок катастрофи, 19,5 тис. з них - учасники ліквідації аварії. Сьогодні живі 9,8 тис. ліквідаторів, 6,6 тис. з них - інваліди Чорнобиля, понад 3,6 тис. чорнобильців живуть у Харкові.

На їх підтримку в місті реалізується низка програм. Так, у харківських чорнобильців є пільги на оплату комунальних послуг, на проїзд у громадському транспорті, які фінансуються з бюджету міської територіальної громади. Також одноразові виплати до 26 квітня отримують вдови чорнобильців, а в травні цього року і вдови, у яких не оформлений відповідний статус.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини