На Салтівській котельні відкрили першу в Харкові станцію для виробництва електроенергії
27 квітня 2021 16:35 ЖКГ
На Салтівській котельні відкрили першу в Харкові станцію для виробництва електроенергії Когенераційна станція для виробництва електричної енергії почала роботу сьогодні, 27 квітня, на Салтівській котельні.

У церемонії запуску установки взяв участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. За його словами, цей проєкт вартістю близько 5 млн євро був реалізований за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Нова станція дозволить забезпечити електроенергією власні потреби котельні та підвищить ефективність використання газу на 30-40%, знизить собівартість теплової та електричної енергії, зменшить шкідливі викиди в атмосферу.

«Тепер Салтівська котельня працюватиме на своїй власній електроенергії. Ми розуміємо, що необхідно економити енергоресурси, а для цього треба виробляти електричну енергію самим. До нового опалювального сезону ми розраховуємо запустити когенерацію і на ТЕЦ-3, і ще на одній котельні, і загалом це дасть можливість стримувати зростання тарифів на тепло і гарячу воду», - зазначив Ігор Терехов.

Також секретар міськради розповів, що до початку опалювального сезону на об'єктах КП «Харківські теплові мережі» будуть відремонтовані великі водогрійні котли, два з них - на Салтівській котельні.

«Ми перевірили всі котли і зробимо ремонт всюди, де це необхідно. Ця робота закінчиться до початку наступного опалювального сезону. Також зараз у місті ведеться багато замін трубопроводу. Ми знаємо найбільш аварійні ділянки, тому в першу чергу ремонтуємо їх, щоб нормально увійти в опалювальний сезон і провести його на хорошому рівні», - підкреслив Ігор Терехов.

З нагоди відкриття першої в Харкові станції для виробництва електроенергії кращим працівникам Салтівської котельні вручили Подяки міського голови.

Нагадаємо, що на останній сесії Харківської міськради на підготовку до опалювального сезону було виділено 200 млн грн.

Довідка. Салтівська котельня Московської філії КП «Харківські теплові мережі» є однією з найбільших водогрійних котелень в Європі. Це найпотужніша котельня в Україні, яка виробляє теплову енергію на потреби централізованого опалення і гарячого водопостачання в трьох районах міста: Московському, Немишлянському, Київському, а також вона повністю обслуговує Салтівку. Котельня забезпечує подачу тепла в 1022 житлових будинки, 34 дошкільних заклади, 36 шкіл, 52 об'єкти післяшкільної освіти, 11 лікувальних установ і 420 інших об'єктів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини