Харків першим в Україні надав можливість реєструвати місце проживання онлайн
17 травня 2021 16:13 Місто
Харків першим в Україні надав можливість реєструвати місце проживання онлайн Електронна реєстрація місця проживання з сьогоднішнього дня, 17 травня, стала доступною для жителів міста Харкова.

Як повідомили в Міністерстві цифрової трансформації, для пілотного запуску і тесту цього сервісу був обраний саме Харків, оскільки саме тут була проведена велика робота з розвитку та модифікації реєстру територіальної громади та його інтеграції з державними реєстрами.

Отримати послугу можна на порталі або в додатку «Дія». Для цього необхідно мати паспорт у вигляді ID-карти, заповнити заяву і сплатити адміністративний збір у розмірі 13,6 грн.

Коментуючи старт проєкту, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов зазначив, що Харкову вже не вперше довіряють реалізацію пілотних проєктів, оскільки рівень діджіталізаціі міста є найвищим в країні.

«За статистикою, реєстрація місця проживання є найпопулярнішою послугою в Україні. У нас у місті кожен другий відвідувач центрів надання адміністративних послуг звертається саме по цю послугу. Торік її отримали близько 58 тисяч осіб. Тепер вона стане набагато доступнішою, тому що отримати її можна буде в електронному вигляді. Це ще один крок уперед, бо у людини немає необхідності ходити по кабінетах, навіть приїжджати до центру адмінпослуг - вона може зробити все, не виходячи з дому», - підкреслив Ігор Терехов.

Власники паперових паспортів поки не можуть стати або знятися з реєстрації місця проживання онлайн, але планується, що в майбутньому ця послуга стане доступною і для них.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини