У міськраді обговорили доступність банківських відділень для людей з інвалідністю
09 серпня 2021 17:31 Суспільство
У міськраді обговорили доступність банківських відділень для людей з інвалідністю Чергове засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури відбулося сьогодні, 9 серпня, у Харківській міськраді.

На засіданні було розглянуте питання доступності приміщень банківських установ міста Харкова для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і приведення їх у відповідність до вимог Положення про ліцензування банків.

Як повідомила заступник міського голови, голова Комітету доступності Світлана Горбунова-Рубан, згідно з постановою Нацбанку України від 2018 року, банки зобов'язані забезпечити відповідність приміщень, де обслуговуються клієнти, вимогам обслуговування людей з інвалідністю. До 1 липня 2022 року банки зобов'язані забезпечити таку доступність в не менше ніж 50% приміщень, розташованих в обласних центрах, до 1 липня 2023 року - всіх приміщень в обласних центрах і містах, де проживає понад 300 тис. осіб, до 1 липня 2024 року - всіх приміщень.

За її словами, в Харкові банківські послуги надаються в 348 відділеннях 46-ти банків. Нещодавно громадські організації провели моніторинг доступності 175 відділень, з яких, станом на 1 серпня, в 45% забезпечені норми доступності для людей з інвалідністю.

«Основні проблеми стосуються відсутності засобів орієнтування та інформування для незрячих відвідувачів, відсутність доступу до кас, терміналів, банкоматів, відсутність співробітників, які володіють жестовою мовою. Але ситуація, в будь-якому випадку, потроху налагоджується, і я вірю, що настане час, коли ми будемо повністю задоволені якістю надання послуг не тільки в банках, але й в усіх соціальних установах та інфраструктурних об'єктах», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова підтвердила, що останнім часом відбулося багато позитивних змін в області доступності банків, але люди з інвалідністю все-таки ще стикаються з певними незручностями.

«Навіть одна сходинка на вході є складною перешкодою для людини на візку. А підйомників хоч і стає все більше, але нерідко там немає кнопки виклику співробітника відділення. Крім того, хотілося б, аби одна з кас була на висоті близько 1 метра, інакше людині на візку вкрай незручно спілкуватися з касиром. Також недоступні для візочників чимало банкоматів», - розповіла Олена Шингарьова.

Під час засідання комітету представники обласного відділення УТОГ звернулися до «Мегабанку» з проханням адаптувати вікна з прийому житлово-комунальних платежів для осіб з інвалідністю. У банку пообіцяли вирішити це питання.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини