У Харкові відкрили Сквер мислителів
23 жовтня 2021 16:14 Міжнародне співробітництво
У Харкові відкрили Сквер мислителів Відкриття Скверу мислителів, який символізує дружні стосунки між Україною, Казахстаном та Азербайджаном, відбулося сьогодні, 23 жовтня, на вул. Полтавський Шлях.

У сквері встановлена скульптурна композиція з трьох фігур: українського філософа, богослова, поета і педагога Григорія Сковороди, азербайджанського просвітителя, філософа і громадського діяча Мірзи Фаталі Ахундова і казахського поета, мислителя, реформатора культури Абая Кунанбаєва.

У церемонії відкриття взяли участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, посол Казахстану в Україні Дархан Калетаєв, посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова, посол В'єтнаму в Україні Нгуєн Ань Туан.

Як зазначив Ігор Терехов, цей сквер ознаменує собою єднання культур України, Азербайджану та Казахстану.

«Я вдячний нашому скульптору Сейфаддіну Гурбанову, який втілив у життя цю ідею. Також вдячний Почесному консулу Казахстану в Харкові Еміну Наджафлі, який доклав багато зусиль, щоб ця подія відбулася. І хочу подякувати харків'янам і гостям міста, які приїхали на це свято. Упевнений, що сьогоднішній день закладе міцний фундамент розвитку культурних і міжнародних зв'язків між Харковом, Казахстаном та Азербайджаном», - підкреслив Ігор Терехов.

У сквері поєднуються сучасні технології та дух класики. Так, скульптури мислителів можна «оживити» завдяки технології доповненої реальності, а сам сквер обладнаний безкоштовню мережею Wi-Fi та зарядними пристроями для мобільних телефонів.

Організатор заходу - Почесний консул Республіки Казахстан у місті Харкові, президент Харківського дипломатичного клубу Емін Наджафлі за підтримки Харківської міської ради, Посольства Республіки Казахстан в Україні, Посольства Азербайджанської Республіки в Україні.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини