Ігор Терехов: Ми оголошуємо жорстку боротьбу з лихачами на дорогах
22 листопада 2021 14:49 Місто
Ігор Терехов: Ми оголошуємо жорстку боротьбу з лихачами на дорогах Виїзне засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України відбулося сьогодні, 22 листопада, у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

У заході взяли участь Харківський міський голова Ігор Терехов, Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, начальник Головного управління Національної поліції у Харківській області Станіслав Перлін, прокурор Харківської області Олександр Фільчаков, представники Міністерства внутрішніх справ, керівництво обласної влади, народні депутати України, адвокати, судді та ін.

Під час засідання було розглянуте питання безпеки на дорогах міста та області, а також обговорювалися найрезонансніші ДТП, що трапилися за останній місяць.

Як зазначив у своєму виступі Ігор Терехов, ця тема є зараз однією з найгостріших у місті Харкові, оскільки всі ці аварії викликають величезний резонанс у суспільстві. При цьому багато водіїв не роблять жодних висновків і продовжують злісно порушувати правила дорожнього руху.

За словами Ігоря Терехова, міська влада провела величезний обсяг роботи, спрямованої на підвищення рівня безпеки дорожнього руху, зокрема, реконструкцію трамвайних колій та переїздів, будівництво світлофорних об'єктів, оновлення рухомого складу громадського транспорту. На базі КП «Міськелектротранссервіс» працює Диспетчерський центр моніторингу та управління засобами організації дорожнього руху, який контролює 100 перехресть у місті, до нього підключено 203 відеокамери.

«На базі цього центру моніторингу ми спільно з Європейським інвестиційним банком реалізуємо проєкт вартістю 21 млн. євро. Це найбільший за фінансуванням проєкт в Україні в цьому напрямку. Він передбачає, що під контроль диспетчерського центру увійдуть вже понад 300 перехресть. До системи контролю та спостереження буде підключено понад 1300 відеокамер. Це має призвести до зниження аварійності, зменшення пробок, покращення керованості транспортним потоком, до впорядкування руху на основних автомагістралях та перехрестях», - зазначив міський голова.

Щоб виправити ситуацію на дорогах міста, Ігор Терехов запропонував запровадити практику обміну екіпажами патрульної поліції між українськими містами, як це було у минулі роки.

Також він повідомив, що дав доручення щодо створення Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху при Харківському міському голові.

«Вважаю, що такі координаційні ради було б добре поновити по всій країні. Я закликаю і поліцію, і прокуратуру брати активну участь у роботі цієї координаційної ради. Це дозволить нам комплексно підходити до вирішення проблем, без тяганини ухвалювати рішення, необхідні для підвищення рівня безпеки на дорогах міста Харкова. З іншого боку, я дуже розраховую, що наші громадські організації, ЗМІ, телеграм-канали фіксуватимуть правопорушення, висвітлюватимуть такі випадки. Тобто ми маємо оголосити жорстку боротьбу з лихачами на дорогах», - наголосив Ігор Терехов.

Також він запропонував посилити адміністративну відповідальність за перевищення швидкості у населених пунктах та кримінальну - за кермування у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини