У міськраді обговорили використання РРО з 1 січня 2022 року
29 грудня 2021 13:32 Місто
У міськраді обговорили використання РРО з 1 січня 2022 року Засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Харківському міському голові відбулося сьогодні, 29 грудня, у мерії.

Основним питанням зустрічі стало обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для підприємців з 1 січня 2022 року. Саме цього дня набуде чинності закон України, згідно з яким усі платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, юридичні особи зобов'язані використовувати РРО або його електронний варіант.

Як зазначив Харківський міський голова Ігор Терехов, запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов для ведення підприємницької діяльності.

«Нове законодавство відкрило можливість використовувати замість традиційних касових апаратів спеціальні програми, які призначені для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна встановити на смартфон або комп'ютер. У РРО немає нічого страшного. Вони не створюють проблеми, як багато хто вважає, а вирішують їх. Упевнений, що в перехідний період держава і податкова служба не залишать підприємців віч-на-віч з їхніми проблемами. Буде організована роз'яснювальна робота, навчання з використання програм, щоб перехід на нові правила роботи був безболісним. Звучали думки, що обов'язкове використання РРО спричинить зменшення доходної частини бюджету міста Харкова. Але ми це передбачили і все врахували», - наголосив Ігор Терехов.

Як повідомила заступник міського голови - директор Департаменту бюджету та фінансів Тетяна Таукешева, кількість платників єдиного податку у Харкові зростає, і, відповідно, збільшуються відрахування.

«Коли ми затверджували ставки єдиного податку, вони були найнижчими в Україні, і це дало змогу ефективно працювати малому та середньому бізнесу. На сьогоднішній день до бюджету міста надійшло 2,9 млрд грн єдиного податку, а на 2022 рік ми передбачили 3,1 млрд грн», - зауважила Тетяна Таукешева.

Підбиваючи підсумки засідання, Ігор Терехов підкреслив, що законодавчі нововведення щодо використання РРО у будь-якому випадку будуть запроваджені, тому до них потрібно готуватися.

«Але я прошу податкову службу лояльно ставитись до підприємців, щоб не спровокувати непотрібні конфлікти. Для нас важливо, щоб бізнес почувався захищеним», - наголосив мер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини