У міськраді відбулася зустріч почесних громадян Харкова
06 січня 2022 12:43 Місто
У міськраді відбулася зустріч почесних громадян Харкова Зустріч Почесних громадян міста Харкова, яким у 2021 році присвоїли це звання, відбулася сьогодні, 6 січня, у Харківській міській раді.

У заході взяли участь голова Ради Почесних громадян міста Харкова Михайло Пилипчук, головний лікар Міської клінічної лікарні №13 Алла Бобейко, голова правління громадської організації «Харківський клуб «Генерал» Валентин Голік, скульптор та педагог Катіб Мамедов, художній керівник театру «Мадригал» Олексій Настаченко, начальник Державної гімназії-інтернату «Кадетський корпус» Олексій Середа та заступник голови правління АТ «ФЕД» Валерій Фадєєв.

Під час зустрічі Михайло Пилипчук розповів про історію присвоєння цього звання у Харкові, про права та обов'язки почесних харків'ян.

«Коли це звання тільки з'явилося у ХІХ столітті, то до кандидатів висувалися дуже жорсткі вимоги, вони мали зробити дуже вагомий внесок у розвиток міста. Пропозиція щодо кандидатур готувалася Міською думою і доходила мало не до першої особи держави. З 1914 року по 1999-й настала перерва, і 85 років це звання не присвоювалося. Але ми відродили цю традицію. На сьогоднішній день у нас налічується 136 почесних громадян. Кожен із вас зробив свій особливий внесок у розвиток міста Харкова. Упевнений, що ви продовжуватимете свою діяльність - і наукову, і творчу, і благодійну, доводячи, що це звання вам присвоєно не випадково», - зазначив Михайло Пилипчук.

З присвоєнням звання нових почесних харків'ян привітав і перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак.

«Депутати міськради одноголосно проголосували за ваші кандидатури, бо ви справді гідні цього звання. Ви маєте величезні ресурси та можливості. Успішної вам роботи на благо міста Харкова», - наголосив Олександр Новак.

Також у ході зустрічі з нагоди ювілею він вручив грамоту виконкому Харківської міської ради почесному харків'янину (2019), голові Московського районного відділення Харківської міської спілки ветеранів Афганістану, директору стадіону «Старт» Миколі Овчаренку.

Нагадаємо, що у 2021 році почесними громадянами Харкова також стали лікар та телеведучий Євген Комаровський та Харківський міський голова з 2010 до 2020 року Геннадій Кернес (посмертно).

Довідка. 1887 року Міська дума Харкова клопотала перед імператором про заснування звання «Почесний громадянин міста Харкова». Протягом наступних 27 років звання було присвоєно низці видатних діячів, серед яких - Владислав Франковський (засновник першої міської дитячої лікарні), Олександр Петров (харківський губернатор у 1886-1895 роках). Одним із останніх лауреатів був відомий офтальмолог Леонард Гіршман. Починаючи з 1914 року, звання Почесного громадянина міста Харкова не присвоювали, проте з 1999 року цю традицію відродили.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини