У Харкові постійно контролюють стан стічних вод
20 січня 2022 13:10 Екологія
У Харкові постійно контролюють стан стічних вод На Комплексі з перекачування та очищення стічних вод КП «Харківводоканал» постійно здійснюють контроль та виконують усі необхідні хіміко-аналітичні дослідження показників якості у пробах стічної води.

Про це повідомила виконувач обов'язків начальника хіміко-бактеріологічної лабораторії Комплексу з перекачування та очищення стічних вод Лілія Поваляєва.

За її словами, лабораторія підприємства проводить необхідні дослідження відповідно до затвердженого графіка: стічні води перевіряють щодня, а забір проб із річки Лопань виконують двічі на місяць у трьох місцях: безпосередньо у місці скидання стоків у річку, вище за течією та нижче.

«Так, учора, 19 січня, було взято проби річкової води і після обробки вже отримали перші результати – все гаразд. Згідно з методикою, частину відповідей, наприклад, на вміст нафтопродуктів, буде отримано лише сьогодні. Якщо за результатами вимірювання вміст забруднюючих компонентів перевищує норму, проводиться додаткова перевірка та планується подальша робота з очищення», - наголосила Лілія Поваляєва.

Вона повідомила, що проби стічних вод також надсилаються для контролю та перевірки до Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем та Державної екологічної інспекції у Харківській області, а також Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України. У разі виникнення розбіжностей у результатах проводиться контрольний забір проб у присутності обох сторін для повторної перевірки.

Також у КП «Харківводоканал» наголосили, що лабораторія підприємства оснащена сучасним обладнанням, яке дозволяє виконувати необхідні дослідження на високому рівні.

Довідка. Моніторинг стічних вод міста здійснюється відповідно до вимог «Правил прийому стічних вод споживачів до міської каналізації м. Харкова» № 321, прийнятих 08.09.2010 року, з урахуванням зазначених допустимих величин показників якості для стічної води, що надходить для біологічного очищення на міські очисні споруди водовідведення. Залежно від характеру стічної води, тобто, виходячи з її приналежності до промислових чи невиробничих підприємств, аналіз проб проводиться за 5-21 показником якості.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини