Ольга Деменко: Будемо разом працювати над вдосконаленням шкільного меню
21 січня 2022 14:29 Освіта
Ольга Деменко: Будемо разом працювати над вдосконаленням шкільного меню У міських навчальних закладах поступово впроваджують нове меню та запрошують батьківську громадськість долучитися до розробки технологічних карт.

Про це сьогодні, 21 січня, у пресцентрі Харківської міської ради повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко.

Вона зазначила, що з січня 2022 року харчування у міських школах та дитячих садках організовано згідно з оновленими рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України, що розроблялися на виконання відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року. В оновленому меню обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та консервів. Натомість збільшено кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м'яса, риби, бобових, круп, свіжих овочів і фруктів.

За словами Ольги Деменко, таке нововведення батьки, діти яких відвідують міські навчальні заклади, сприйняли неоднозначно. 

«У сім’ях, де давно впроваджується здорове харчування, схвально відгукуються про нове меню. Втім є частина батьків, які не сприймають зміни і вважають, що їхня дитина залишається голодною. Тому будемо прислухатися до зауважень батьків, залучати їх до розробки технологічних карт. Такі речі потрібно робити поступово. Зокрема, наразі ми обережно ставимося до використання спецій, які є в оновленому меню, але на які у дітей може бути алергія. Втім те, що здорове харчування є запорукою здоров’я, це однозначно правда», - зазначила директор департаменту. 

Вона підкреслила, що меню із 160 страв, розроблених відомим в Україні кухарем Євгеном Клопотенком, має рекомендаційний характер, тому може змінюватися освітніми закладами за умови дотримання затверджених міністерством норм. Таким чином, невдовзі спеціалісти новоствореного харківського Державного технологічного університету допоможуть технологам та кухарям міських навчальних закладів збільшити кількість технологічних карток до 300, щоб харчування дітей було ще більш різноманітним. 

Також директор департаменту нагадала, що в місті 40% вартості харчування вихованців дитячих садків фінансується з міського бюджету, а 52 тис. учнів початкових класів забезпечені безкоштовними сніданками. Крім того, близько 8,5 тис. школярів пільгових категорій отримують безкоштовне гаряче харчування, з яких 3,6 тис. - діти переселенців та 2,5 тис. - діти учасників АТО. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини