У Харкові організували свято для онкохворих дітей
15 лютого 2022 17:19 Медицина
У Харкові організували свято для онкохворих дітей Захід з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини пройшов сьогодні, 15 лютого, у Харківській міській клінічній дитячій лікарні №16.

В установі традиційно організували здавання крові, до якої приєдналися батьки та медичні працівники. Для дітей підготували свято з лікарняними клоунами, виставку дитячих малюнків та зустріч із поетами, письменниками, акторами та колишніми пацієнтами лікарні, яким вдалося подолати цю хворобу. Також для маленьких пацієнтів студенти-медики підготували інтерактивну виставу, де діти виконували роль лікарів, а на вулиці провели флешмоб, організований міжнародною організацією «Діти милосердя». Крім того, для маленьких пацієнтів було організовано святкову фотосесію.

Як повідомили у медустанові, на сьогоднішній день на диспансерному обліку у лікарів-гематологів перебувають близько 3 тис. дітей із гематологічними захворюваннями та понад 200 дітей – з іншими видами онкологічної патології. Маленькі пацієнти отримують кваліфіковану допомогу фахівців та повністю забезпечені медикаментами, необхідними для подолання хвороби.

Зазначимо, що гематологічне відділення 16-ї лікарні працює з 1974 року та є єдиним у Харківській області, яке надає медичну допомогу дітям з онкогематологічними захворюваннями. У медзакладі проходять лікування діти із Харківської, Донецької, Луганської та інших областей. Для надання амбулаторної медичної допомоги працює кабінет дитячого лікаря-гематолога, а також облаштований кабінет телемедицини, завдяки чому можна проводити консультації для хворих із віддалених районів Харківської області та інших населених пунктів України.

Крім того, у медзакладі реалізуються проєкти, спрямовані на психологічну підтримку дітей та їхній розвиток. Зокрема успішно працює «Школа гемофілії», на засіданнях якої дітей навчають правилам безпечного життя. Також із грудня 2021 року за підтримки Харківського міського голови Ігоря Терехова у відділенні організовано «Школу Супергероїв». Діти, які перебувають на тривалому лікуванні, можуть здобувати повноцінне освіту.

Довідка. 15 лютого у світі відзначається Міжнародний день онкохворої дитини (International Childhood Cancer Day, ICCD). З 2003 року до проведення цього дня приєдналася й Україна. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини