Ігор Терехов висловлює співчуття родині Анатолія Калабухіна
01 липня 2022 10:48 Місто
Ігор Терехов висловлює співчуття родині Анатолія Калабухіна Харківський міський голова Ігор Терехов, міська рада та її виконавчий комітет висловлюють співчуття рідним та близьким Анатолія Калабухіна - видатного диригента та педагога, Почесного громадянина міста Харкова, Народного артиста України, який помер учора, 30 червня, на 93-му році життя.

«Висловлюємо найщиріші, найглибші співчуття рідним, близьким, друзям Анатолія Васильовича Калабухіна. Пішов із життя талановитий музикант, мудрий педагог та чудова людина. Протягом багатьох років його безмежний талант служив на благо культурного розвитку нашого міста. Світла пам’ять про Анатолія Васильовича назавжди залишиться в серцях харків’ян», - сказано у співчутті. 

Довідка. Анатолій Васильович Калабухін народився 21 червня 1930 р. у Луганську. Закінчив Харківську консерваторію як домрист по класу Н. Т. Лисенка. З 1952 р. диригував у Харківському театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка. Також протягом 1968 - 1973 рр. був головним диригентом і художній керівником Харківської філармонії.  
З 1953 р. викладав у Харківській консерваторії - Інституті мистецтв (нині Національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського), з 1972 р. - доцент, з 1979 р. - професор, у 1979 - 2019 рр. — завідувач кафедри оперної підготовки. Під його керівництвом починали оперну кар'єру О. Востряков, Г. Горюшко, В. Дорошенко, В. Журавльов, Г. Калікін, В. Ломакін, Г. Ципола та ін. 

Анатолій Калабухін здійснив постановки оперних та балетних вистав: «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського,  «Наталка Полтавка», «Коза-дереза», «Пан Коцький», «Утоплена», «Тарас Бульба» М. Лисенка, «Катерина» М. Аркаса, «Назар Стодоля» К. Данькевича, «Дон Жуан», «Весілля Фіґаро» В.А. Моцарта та ін. 

Виступав із симфонічними оркестрами Києва, Львова, Дніпра, Запоріжжя, Тбілісі та Алмати. Разом із Харківським академічним театром опери та балету ім. М. В. Лисенка неодноразово гастролював за кордоном.

З 1989 до 2009 року очолював Харківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини