У Харкові створили координаційну раду міст-партнерів
26 липня 2022 18:11 Міжнародне співробітництво
У Харкові створили координаційну раду міст-партнерів Установче засідання Координаційної ради міст-партнерів при Харківському міському голові відбулося сьогодні, 26 липня, у режимі онлайн.

У засіданні взяли участь міський голова Ігор Терехов, радник віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Голуб, представники міст-побратимів Харкова, а також дипломатичних та консульських установ міст-партнерів.

Ігор Терехов зазначив, що за 153 дні війни Харків лише п'ять днів не зазнавав жорстоких обстрілів. За цей час ворог зруйнував тисячі багатоповерхових будинків, сотні адміністративних будівель, у тому числі дитячі садки, медустанови та більше половини шкіл.

«І агресор продовжує руйнувати Харків, безжально обстрілюючи об'єкти, які не мають нічого спільного з військовою інфраструктурою! З урахуванням характеру та обсягів руйнувань нам буде складно впоратися з усім цим самостійно. Тому я запрошую вас до цієї роботи. Нам потрібні ваші досвід, фахівці, матеріали, обладнання», - звернувся до учасників засідання Ігор Терехов.

Також він зазначив, що, створюючи Координаційну раду міст-партнерів, Харків не так просить прийти на допомогу, скільки підтверджує тверду позицію харків'ян бути частиною світової спільноти, де на чільному місці стоїть людина, її потреби та безпека.

У свою чергу Тарас Голуб наголосив на важливості цієї ініціативи для України як держави-кандидата на членство в Європейському Союзі.

«Пропоную створити можливості для залучення нових членів координаційної ради з країн-членів ЄС, а також скористатися можливими механізмами роботи з Європейською комісією. У цьому питанні Харків може розраховувати на підтримку з боку уряду», - наголосив радник віце-прем'єр-міністра.

Також своїми пропозиціями щодо організації роботи ради поділилися представники міст-партнерів Харкова. Вони зазначили, що засуджують російську агресію та продовжать всіляко підтримувати Україну та її громадян. Зокрема, відправляти гуманітарні вантажі, відкривати школи для українських дітей, а також брати участь у повоєнному відновленні українських міст, зокрема, Харкова.

Ігор Терехов подякував усім за участь в установчому засіданні та запропонував підписати відповідну декларацію. Також мер Харкова повідомив, що поступово коло учасників координаційної ради розширюватиметься.

«У цьому процесі можуть брати участь не лише наші міста-побратими, а й ваші. Нам доведеться пройти дуже складний шлях відновлення міста Харкова та України. І тут міжнародне співтовариство надає нам неоціненну підтримку, за що ми дуже вдячні», - наголосив Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини