Агентство ООН допоможе Харкову підготуватися до зими
09 серпня 2022 16:49 Міжнародне співробітництво
Агентство ООН допоможе Харкову підготуватися до зими Харківський міський голова Ігор Терехов сьогодні, 9 серпня, зустрівся із представниками Міжнародної організації з питань міграції (МОМ) Агентства ООН з питань міграції.

У рамках зустрічі сторони обговорили потреби внутрішньо переміщених осіб, зокрема харків'ян, які втратили житло. У пріоритеті – підготовка до зими, постачання непродовольчих товарів та покриття потреб, пов'язаних із питаннями питної води та гігієни.

За словами Ігоря Терехова, через війну дах над головою втратили понад 150 тис. харків'ян. Частина з них виїхала з міста, але більшість - залишилася. Як і переселенців із окупованих територій та зон бойових дій, їх розселяють до гуртожитків, де забезпечують продуктами харчування, медикаментами, одягом, засобами гігієни.

«У кожному з дев'яти районів є по кілька гуртожитків, у яких живуть переселенці та харків'яни, які втратили житло. Також є гуртожитки, які поки що не задіяні, але їх також потрібно підготувати до зими – обладнати для проживання, зробити косметичний ремонт», - підкреслив мер Харкова.

Офіцер з питань Операції Агентства ООН Мохамед Елмасрі розповів, що організація готова надати Харкову два типи допомоги. Перший – це гуманітарна нехарчова допомога, куди входять набори особистої гігієни, подушки, ковдри, постільна білизна, рушники та матраци. Другий – це покращення умов проживання переселенців, зокрема виконання невеликих ремонтних робіт.

«Я прошу надати нам список із місцями колективного проживання переселенців, у тому числі тих, що перемістилися всередині міста. Наша команда відвідає ці центри, щоб зрозуміти, що там потрібно зробити і чим ми можемо допомогти. За потреби ми можемо залучити і наших партнерів», - зазначив Мохамед Елмасрі.

Також організація готова допомогти у підготовці до зими систем водопостачання. Для цього команда Агентства ООН сьогодні відвідала КП «Харківводоканал».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини