У Харкові проходить акція «16 днів проти насильства»
28 листопада 2022 10:06 Суспільство
У Харкові проходить акція «16 днів проти насильства» 1500 мешканців Харкова доєдналися до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства».

Як повідомили у Департаменті у справах сім’ї, молоді та спорту, у день старту кампанії, 25 листопада, в районі метро «Холодна Гора» було проведено захід «Деконструювання домашнього насильства на інтерактивних інсталяціях». Акція відбулася під гаслом: «Чуйність перемагає насильство». Інсталяція була виконана із магнітів у вигляді мозаїки із зображеннями різних форм насильства. Кожному із учасників запропонували забрати з дошки магніт, щоб негативне зображення зникло і натомість з’явилося головне гасло акції. Аналогічні акції відбулися в  60 містах і громадах по всій Україні. 

Окрім мозаїки було презентовано інтерактивну онлайн-гру. Її мета – розповісти про гендерно зумовлене насильство та представити факти про ставлення до нього мешканців 30 громад-учасників проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення (в рамках дослідження, яке проводилось з грудня 2021 року до лютого 2022 року, було опитано тисячі українців). 

У департаменті зазначили, що одночасно із військовими злочинами російських військ продовжує існувати гендерно обумовлене насильство та жорстоке поводження з дітьми. Так, з початку року в Харкові до органів поліції надійшло 1083 звернення з приводу домашнього насильства. Органи правопорядку поставили на облік 789 домашніх кривдників, яких було притягнуто до відповідальності і з якими проводиться профілактична робота.

В умовах війни у Харкові продовжують працювати мобільні групи поліції (ПОЛІНА), КЗ «Центр надання допомоги постраждалим від насильства», мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, Харківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та інші установи та організації соціального спрямування. Також у разі термінової допомоги можна звернутися на державну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству – 1547.

Організатори заходу - Управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту та Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Довідка. Міжнародна акція «16 днів проти насильства» щорічно проводиться з 25 листопада по 10 грудня, починаючи з 1991 року. У ній беруть участь державні та громадські організацій з більш ніж 100 країн світу. 25 листопада відзначається Міжнародний день проти насильства щодо жінок, а 10 грудня - Міжнародний день прав людини. Дати початку та завершення кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини