Ігор Терехов: Воїни-афганці і сьогодні героїчно захищають Україну
15 лютого 2023 16:12 Місто
Ігор Терехов: Воїни-афганці і сьогодні героїчно захищають Україну Покладання квітів з нагоди 34-ї річниці виведення військ з Афганістану, а також до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулося сьогодні, 15 лютого, біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам на вул. Культури.

Вшанувати пам'ять та звитягу полеглих учасників бойових дій прийшли їхні побратими, близькі та родичі ветеранів війни в Афганістані, керівництво міста, представники громадських організацій та небайдужі харків`яни.

Харківський міський голова Ігор Терехов підкреслив, що саме воїни-афганці одними з перших пішли добровольцями захищати Батьківщину від окупантів ще у 2014 році і сьогодні продовжують служити у лавах Збройних Сил України та підрозділах територіальної оборони.

«Щороку цього дня ми засвідчуємо глибоку повагу до тисяч українських військових, які з честю та гідністю виконували свій обов`язок у різний час та в різних державах. Участь наших співвітчизників у бойових діях в Афганістані та в інших «гарячих точках» світу є для нас шкалою мужності, героїзму і водночас національною трагедією, оскільки за роки воєнних дій у далеких війнах загинули сотні наших земляків, про що ми ніколи не забудемо. Воїни-афганці і сьогодні героїчно захищають Україну, з кожним днем наближаючи таку довгоочікувану перемогу. Дякую їм за це! Мирного неба усім нам і вічна пам`ять полеглим», - зазначив Ігор Терехов, звертаючись до присутніх.

Довідка. Афганська війна (1979-1989) - військовий конфлікт на території Демократичної Республіки Афганістан. Виведення радянських військ з Афганістану, відповідно до укладених Женевських угод про політичне врегулювання ситуації навколо ДРА, почалося 15 травня 1988 року і тривало дев'ять місяців. 15 лютого 1989 року останні підрозділи радянських військ залишили територію Афганістану. За 10 років військових дій в Афганістані загинуло понад 200 харків'ян. З 2004 року 15-те лютого відзначається як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. За традицією цього дня проводяться різні заходи, присвячені пам'яті загиблих і померлих воїнів-інтернаціоналістів, - мітинги, покладання квітів до пам'ятників, молебні тощо.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини