У Харкові пройшли заходи, присвячені Міжнародному дню онкохворої дитини
16 лютого 2023 12:21 Медицина
У Харкові пройшли заходи, присвячені Міжнародному дню онкохворої дитини З нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини, який відзначався напередодні, у Міській клінічній дитячій лікарні №16 провели низку заходів.

Задля підтримки маленьких пацієнтів в установі традиційно організували акцію зі здавання крові, в якій взяли участь медичні працівники. Також для дітей, які лікуються в гематологічному відділенні, підготували свято з клоунами, виставу ростових ляльок, концерт від музикантів ХНУМ ім. Котляревського та сеанс музичної терапії з Найджелом Осборном. Крім того, маленьким пацієнтам передали солодощі та подарунки. 

Як повідомили у медустанові, з початку повномасштабної війни заклад не припиняв роботу. Так, в укритті цілодобово продовжувалося проведення хіміотерапії та необхідних лабораторних досліджень. У 2022 році до гематологічного відділення поступило 465 пацієнтів, з них дев’ять дітей з онкологічними та 93 - з онкогематологічними захворюваннями. Станом на сьогодні на диспансерному обліку перебувають 225 онкохворих дітей, і 46 пацієнтів отримують лікування у відділенні закладу. 

За підтримки державних і міських програм, а також завдяки спонсорській допомозі лікарня забезпечена медикаментами та сучасним обладнанням. Зокрема, торік була придбана телемедична система, яка дає змогу проводити кваліфіковане обстеження хворого поза лікарнею, ендоскопічне обладнання, яке забезпечує якісну діагностику патологій шлунково-кишкового тракту  для виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях та ін. 

Крім того, розвивається та вдосконалюється «Служба психологічної підтримки», зокрема, для маленьких пацієнтів регулярно проводяться заняття з профілактики посттравматичних розладів, пов’язаних в воєнною агресією.  Також на території закладу продовжує роботу «Школа супергероїв». 

Довідка. 15 лютого у світі відзначається Міжнародний день онкохворої дитини (International Childhood Cancer Day). З 2003 року до проведення цього дня приєдналася й Україна.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини