У Харкові презентували проєкт інноваційного стажування для викладачів
02 грудня 2024 22:14 Освіта
У Харкові презентували проєкт інноваційного стажування для викладачів Проєкт «EduBiz: інноваційне стажування для директорів/-ок і викладачів/-ок закладів професійно-технічної освіти в Україні», метою якого є сприяння оновленню професійної освіти та налагодженню тісної співпраці між освітянами, бізнесом і громадами, презентували сьогодні, 2 грудня, в пресцентрі «Накипіло».

Участь у заході взяли директор Департаменту освіти Ольга Деменко та радниця Харківського міського голови Тетяна Столяренко. 

Проєкт передбачає стажування 50 педагогів і директорів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) з Харкова, Сум і Дніпра в п’яти містах України - Харкові, Києві, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. На основі цього досвіду учасники розроблять 25 інноваційних профорієнтаційних програм для студентів ПТНЗ, які допоможуть зробити професійну освіту сучасною, конкурентоспроможною та ефективною. Ініціатива є відповіддю на реформу профільної середньої освіти, що впроваджуватиметься в Україні з 2025 року.  

Учасники презентації проєкту акцентували увагу на важливості впровадження таких ініціатив саме зараз, коли професійно-технічна освіта стикається з викликами війни та потребує модернізації. 

Тетяна Столяренко зазначила, що Харків є лідером у впровадженні освітніх інновацій.

«У наших 13-ти професійно-технічних закладах навчається понад 5200 студентів. З них 60% - харків'яни, решта - мешканці області та регіонів, де тривають бойові дії. Збереження та примноження людського капіталу в Харкові є надзвичайно важливим завданням для забезпечення сталого розвитку міста. Саме впровадження таких освітніх проєктів та підвищення кваліфікації фахівців може допомогти в досягненні цієї мети», - підкреслила Тетяна Столяренко.

Своєю чергою Ольга Деменко зазначила, що близько 10% студентів ПТНЗ у Харкові - це внутрішньо переміщені особи. Вона також звернула увагу на проблеми сфери професійно-технічної освіти. 

«Розвиток професійно-технічних закладів є важливим як у соціальному, так і в економічному аспектах. Відновлення країни потребуватиме кваліфікованих робітничих кадрів. Однак юридичний статус ПТНЗ залишається неврегульованим. Ці заклади підпорядковані державі, а не громадам. За останні 7 років Харків профінансував їх на суму майже 2,5 млрд грн, проте процес передачі в комунальну власність так і не завершений», - повідомила директор департаменту.

Проєкт реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Його реалізацією в місті займатиметься керівник освітнього центру «Я і моя школа» Ірина Міньковська спільно з Департаментом освіти.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини