Депутатам і працівникам підрозділів міськради розповіли про медреформу (доповнено)
16 квітня 2018 19:47 Медицина
Депутатам і працівникам підрозділів міськради розповіли про медреформу (доповнено) Семінар для депутатів Харківської міської ради, працівників департаментів і районних адміністрацій, присвячений питанням медичної реформи, пройшов сьогодні, 16 квітня, в мерії.

З інформацією перед присутніми виступили доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Зима та заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Вони розповіли про особливості медичної реформи в Україні і конкретні практичні кроки з її реалізації в місті Харкові.

Як повідомила Світлана Горбунова-Рубан, одна з вимог медреформи - зміна статусу комунальних закладів охорони здоров'я, які повинні стати некомерційними підприємствами. Така організаційно-правова форма дозволить їм отримувати фінансування з різних джерел. Рішення про зміну статусу медичних установ буде прийняте на наступній сесії Харківської міськради.

Світлана Горбунова-Рубан нагадала, що кожен житель міста Харкова має право вибрати для себе будь-який акредитований медичний заклад і в ньому - будь-якого терапевта, сімейного лікаря або педіатра для дитини, щоб підписати з ними декларації на медичне обслуговування. 

За її словами, для забезпечення ефективної роботи нової системи взаємодії між лікарями і пацієнтами до 1 липня очікується отримання медичними закладами 711 сучасних комп'ютерів.

Світлана Горбунова-Рубан попросила учасників семінару проводити роз'яснювальну роботу про необхідність підписання декларацій з лікарями.

«Депутатів, керівників комунальних установ, райадміністрацій, структурних підрозділів закликаю провести на округах або в трудових колективах зустрічі, пояснити незрозумілі моменти. Ми повинні всі разом відпрацювати це питання таким чином, щоб у Харкові в період реформування був збережений соціальний спокій, щоб ніхто не нервував і не думав, що залишиться без медичної допомоги. Такого не буде, але нам треба серйозно організуватися і зробити все, що від нас вимагається», - зазначила віце-мер.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини