Для Харкова розробляють сучасну транспортну систему
10 лютого 2022 18:48 Співробітництво з міжнародними організаціями
Для Харкова розробляють сучасну транспортну систему Харківський міський голова Ігор Терехов сьогодні, 10 лютого, зустрівся з німецькими експертами, які беруть участь у розробці Плану сталої міської мобільності.

У зустрічі взяли участь представники компанії «Dornier Consulting International» та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Учасники обговорили План сталої міської мобільності, над яким у Харкові працюють у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні» спільно із експертами GIZ. У рамках проєкту буде розроблено й представлено нову транспортну систему міста, яка дозволить оперативно моделювати транспортну ситуацію та підвищити рівень комфорту життя харків'ян.

Харківський міський голова Ігор Терехов зазначив, що створення сучасної транспортної інфраструктури є важливим завданням для міської влади. За його словами, необхідно продумати транспортну логістику та вирішити питання із заторами.

«Правильна логістика громадського транспорту – питання номер один. Я дуже хочу, щоб ми за невеликий проміжок часу - рік-два, кардинально змінили певні речі, інакше потонемо у пробках», - наголосив міський голова.

Виконавці проєкту зазначають, що План сталої міської мобільності відповідатиме європейським нормам та міжнародній концепції у вирішенні проблем із заторами. Як зазначила директор представництва «Dornier Consulting International» Лариса Гасуха, проєкт створення стійкої міської мобільності реалізують в Україні за фінансового сприяння GIZ.

«Він включає два підпроекти – розробка транспортної моделі та, відповідно, дослідження мобільності», - зазначила Лариса Гасуха.

Остаточну версію документа планується представити Харкову вже за кілька місяців.

Зазначимо, що у рамках розробки Плану сталої міської мобільності завдяки SWOT-аналізу вдалося встановити сильні та слабкі сторони транспортної інфраструктури міста Харкова. Експерти обстежили роботу гілок метрополітену, маршрути наземного транспорту, перехрестя, ключові точки в'їзду до міста та камери відеоспостереження. Також опитали 16 тис. мешканців Харкова та виявили, що 67% респондентів загалом транспортом задоволені. Крім того, експерти внесли пропозицію щодо вирішення проблем із заторами - виділяти додаткові смуги для громадського транспорту, що дозволить водіям із власних авто пересідати в громадський транспорт, за умови, що той буде комфортним та швидким.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини