Єдиний кабінет жителя та «розумні» зупинки - у Харкові будують Smart City
06 червня 2019 15:52 Місто
Єдиний кабінет жителя та «розумні» зупинки - у Харкові будують Smart City Стратегію побудови «розумного» міста планують написати в Харкові і реалізувати низку інноваційних проектів.

Як повідомив сьогодні, 6 червня, на експо-форумі smart-трансформацій «Make IT SMART» директор Департаменту реєстрації Олег Дробот, в Харкові працює Портал електронних сервісів і планується відкрити Єдиний кабінет жителя.

«У Єдиному кабінеті жителя будь-хто з харків'ян знайде місто в смартфоні - контакти, послуги, довідкову інформацію, платежі, показання лічильників. Будь-який документ виходить за хвилини, а не за години очікування. Сьогодні це - не майбутнє, а сьогодення, над яким ми активно працюємо», - повідомив Олег Дробот.

Він зазначив, що в місті реалізують унікальний проект зі створення Ситуаційного центру, думають над тим, як впровадити технології штучного інтелекту, електронне управління, зробити так, щоб пристрої стали повсякденними помічниками в прийнятті управлінських рішень і усі сервіси перевести в електронний вид.

«Великі міжнародні компанії проявляють інтерес, локальні IT-компанії стали повноцінними партнерами міста. Харків дивиться у майбутнє, стає «розумним» містом, і це велика відповідальність для міської влади. Хочемо показати харків'янам, що таке smart, відкрити для них філософію цього напрямку і зробити так, щоб кожен житель впустив у свій дім сучасні технології», - зазначив Олег Дробот.

Керівник КУ «Офіс реформ Харкова» Михайло Лазарєв повідомив, що зараз в місті розробляється проєкт «Зупинка» для онлайн-відстеження руху громадського транспорту. «У місті 1,5 тис. зупинок, і можна буде не витрачати бюджетні кошти на встановлення інформаційних табло. За допомогою GPS-трекерів, які встановлені на усьому громадському транспорті, харків'яни зможуть побачити, де в дану хвилину знаходиться громадський транспорт і через скільки прибуде на зупинку», - розповів Михайло Лазарєв.

Також він повідомив, що з компанією «Vodafone» розробляється пілотний проект «Розумні парковки». Відеокамери ідентифікуватимуть номерний знак автомобіля, і можна буде відстежувати, заплатили за паркування чи ні.

Керівник «Офісу реформ» зазначив, для того щоб зібрати всі ці ініціативи, в місті розроблять Стратегію розвитку Харкова як Smart City. До роботи зможуть приєднатися всі бажаючі.

«Сьогодні на форумі ми ставимо питання: що таке «розумне» місто і чи готові харків'яни брати участь в його побудові? Ми запросимо всіх харків'ян приєднатися до написання стратегії. Це може йти тільки від жителів, виходячи з їхнього запиту. Протягом року будемо формувати пропозиції: яким має бути місто майбутнього, ідеальний Харків 2020-2030», - повідомив Михайло Лазарєв.

Нагадаємо, що сьогодні у Харкові проходить експо-форум smart-трансформацій «Make IT SMART». У ньому беруть участь експерти з України, Австрії, Великої Британії та Китаю. Зокрема - генеральний директор «Vodafone Ukraine» Ольга Устинова та генеральний директор «Huawei Ukraine» Ма Ці. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини