«Financial Times» визнав Харків найефективнішим у Європі містом для інвестицій
18 травня 2018 15:10 Міжнародне співробітництво
«Financial Times» визнав Харків найефективнішим у Європі містом для інвестицій Ділове видання віддало першість Харкову серед 40 міст Європи.

18 травня Харківський міський голова Геннадій Кернес отримав сертифікат про перемогу в рейтингу «fDi Magazine» (спеціалізованого видання «Financial Times») «Європейські міста та регіони майбутнього 2018-2019». У категорії «Великі міста» Харків переміг у номінації «Економічна ефективність». Нагороду вручила головний редактор видання Кортні Фінгар, яка приїхала на сьогоднішню конференцію «Харків: розвиток та інвестиції».

«Ми збираємо об'єктивні дані й аналізуємо їх у кількох категоріях. Харків - велике місто, і це дуже конкурентна категорія, оскільки в Європі багато міст-важкоатлетів, розвинених і стабільних. Але наші експерти враховують також промисловий потенціал, людський капітал і стиль життя, бо ці показники дуже важливі для інвесторів. У Харкові найнижчий рівень безробіття в Україні, він лідирує за кількістю великих інфраструктурних проектів, у фінансуванні освіти та залученні молоді до інтелектуальної роботи. Сукупність цих факторів робить його привабливим місцем для вкладень у різних напрямках», - сказала перед врученням сертифікату Кортні Фінгар.

«Дякую за високу оцінку, це результат спільної роботи нашої команди. Свого часу ми прийняли єдине правильне рішення - не просто триматися на плаву, а дивитися в майбутнє, вкладати в перспективу. Повноваження Харківської міської ради дозволили ініціювати низку пропозицій щодо вкладення в інфраструктуру для найбільших інвестиційних банків Європи та світу. І сьогодні, після складних переговорів, за підтримки центральної влади і дуже професійного, зацікавленого підходу наших партнерів, ці проекти працюють, ставши прикладом для інших міст України», - відповів Геннадій Кернес.

За останній рік Харківська міська рада домовилася відразу про кілька великих інвестицій: Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк виділили 320 млн євро на продовження будівництва метрополітену і вагони для нього, Світовий банк вкладає 40 млн дол. у будівництво багатофункціонального комплексу з переробки та утилізації побутових відходів, тривають програми іноземних інвесторів з реконструкції очисних споруд, модернізації тепломереж, енергоефективності житла, оновлення наземного громадського транспорту.

«Переконаний, що великі інвестиції та успішні ідеї не приходять на порожнє місце, на сухий грунт. Безумовно, ми розраховуємо на активізацію приватного сектора, але вже сьогодні місцеве самоврядування, діючи від імені громади, бачить і пропонує перспективні напрямки та отримує довіру від міжнародних донорів», - зазначив міський голова.

За словами директора ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера, який був присутнім на церемонії, результат аналізу «Financial Times» - це незалежна і якісна оцінка, що потрібна бізнесу. «Це гарна новина, яку необхідно поширювати. ЄБРР вже працює з містом по великих проектах, і це підкреслює безпеку і перспективу Харкова», - сказав керівник ЄБРР в Україні.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини