Геннадій Кернес: На вихідних до Харкова прибудуть тести на коронавірус
18 березня 2020 13:17 Місто
Геннадій Кернес: На вихідних до Харкова прибудуть тести на коронавірус 200 тис. тестів на виявлення коронавіруса повинні прибути до Харкова вже на цих вихідних, 21-22 березня.

Про це сьогодні, 18 березня, на сесії Харківської міської ради повідомив міський голова Геннадій Кернес.

Він зазначив, що забезпеченням тестами українців займається бізнесмен Олександр Ярославський, який вже закупив для країни 80 тис. упаковок з тест-системами, частина з яких буде спрямована до Харкова.

«Олександр Ярославський обіцяв передати Харкову 5 тис. коробок з тестами - а це 200 тис. тестів, які будуть доставлені до Харкова на вихідних. Як ними користуватися для того, щоб не було паніки? Хочу підкреслити, що тести повинні використовуватися тільки тоді, коли є підозра на захворювання. Просто прийти і перевірити наявність хвороби у себе не можна, тому що інкубаційний період вірусу триває три тижні. І коли в місті з'являться тест-системи, вони усі будуть використовуватися виключно в тих випадках, коли у людини дійсно буде підозра на коронавірус», - підкреслив Геннадій Кернес.

Мер також нагадав, що на сьогоднішній день у лікувальних установах Харкова є в наявності 163 апарати штучної вентиляції легенів. «Також я ініціював виділення 12,5 млн грн на закупівлю ще п'яти сучасних апаратів ШВЛ виробництва Швейцарії, які оснащені турбонадувом і мають сучасні параметри. Ще ми закупили засоби захисту для медиків і лікарські препарати, які будуть передані усім лікувальним установам міста», - підкреслив мер.

Геннадій Кернес також зазначив, що на сьогоднішній день в Харкові немає жодного випадку захворювання або підозри на захворювання на коронавірус.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини