Геннадій Кернес: Практику поборів на ринку ритуальних послуг потрібно викорінити
13 квітня 2012 15:45
Геннадій Кернес: Практику поборів на ринку ритуальних послуг потрібно викорінити Міська влада цілеспрямовано бореться з наявною практикою поборів на ринку ритуальних послуг, що їх надають приватні фірми.

Про це сьогодні, 13 квітня, на зустрічі з ветеранами Орджонікідзевського району заявив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

«Є приватні структури, що працюють на цьому ринку за сприяння міліції. Коли людина померла, приїжджають міліціонери, щоб засвідчити факт смерті. І починається: міліція вимагає грошей, морг вимагає грошей, приватна фірма вимагає грошей - усі деруть з родичів померлого три шкури. І люди не можуть отримати тіло померлого, поки не розрахуються. Я сподіваюся за допомогою таких зустрічей викорінити цю недобру практику», - зазначив Геннадій Кернес.

Міський голова підкреслив особливу роль працівників міліції, які за негласної домовленості з приватними структурами відразу повідомляють їхнім представникам про факт смерті людини. «Тільки начальник міліції Дзержинського району зізнався, що такі факти є. Решта начальників лише обіцяють розібратися. Але там є прямий інтерес міліції. І коли помирають одинокі люди, їхні квартири кудись діваються. Усе це переписується, з'являються родичі або молоді чоловіки 84-річних жінок, які претендують на житлову площу. Факт смерті для міліції - це початок цілої «процедури». Люди скаржаться на це у всіх районах міста. І ми намагатимемося навести в цьому лад», - сказав Геннадій Кернес.

Як повідомив директор КП «Ритуал» Євген Журавльов, тепер на ринку ритуальних послуг міста працює 26 приватних фірм. Вартість їхніх послуг необгрунтовано висока. Як зазначив Євген Журавльов, щоб скористатися послугами саме КП «Ритуал», родичам померлого потрібно телефонувати на номер 16-40. Це виключить втручання приватних структур у процедуру поховання. Крім того, похороном самотніх людей можуть зайнятися і сусіди, а всі витрати їм компенсують з бюджету міста.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини