Геннадій Кернес вручив нагрудні знаки новим почесним громадянам міста
23 серпня 2020 16:29 Місто
Геннадій Кернес вручив нагрудні знаки новим почесним громадянам міста Церемонія вшанування нових Почесних громадян міста Харкова відбулася сьогодні, 23 серпня, у Палаці студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Відзнаки, медалі та нагрудні знаки новим Почесним громадянам міста Харкова вручив Харківський міський голова Геннадій Кернес. Він зазначив, що в числі удостоєних цього високого звання безліч відомих городян, які допомагають розвивати і прославляти місто: ректори вишів, наукові діячі, лікарі, бізнесмени і спортсмени.

«У роки війни Харків втратив 80% населення, але після звільнення від нацистів місто постало з попелу і сьогодні посідає лідируючі позиції в усіх напрямках, пов'язаних з життєзабезпеченням, безпекою та побутом городян. І в цьому нам допомагають наші почесні громадяни. Вони прославляють Харків, вкладають в нього душу, серце і гроші, які потім перетворюються в історію, зокрема, на кошти бізнесменів ми відкриваємо в місті пам'ятники, допомагаємо лікарням та ін. І усі досягнення цих людей залишаться в історії Харкова на століття!» - зазначив Геннадій Кернес.

Нагадаємо, в 2020 році найвище звання для харків'ян, засноване Міський думою 132 роки тому, присвоєно чотирьом жителям міста - це бізнесмен, президент бізнес-групи «DCH» Олександр Ярославський, голова Харківської організації Національної спілки художників України Віктор Ковтун, перша ракетка України, член національної збірної з тенісу Еліна Світоліна і директор Харківської гімназії №6 «Маріїнська гімназія» Олександра Зуб.

Зазначимо, Олександр Ярославський - кандидат технічних наук, бізнесмен, меценат, президент групи «DCH», Почесний громадянин Харківської області. Нагороджений орденом «За заслуги» II ступеня. Олександр Ярославський надав значну допомогу місту в боротьбі з пандемією - придбав 50 апаратів штучної вентиляції легенів, 400 тис. тестів та ін. На базі технопарку «Екополіс ХТЗ», що реалізується групою «DCH», спільно з міською владою планується відкрити Експертний лабораторно-діагностичний центр інфекційних хвороб та санітарного захисту, де будуть створювати передові препарати і вакцини, в тому числі від коронавірусу. Також спільно з бізнес-парком «Екополіс ХТЗ» місто має намір почати виробництво сучасних трамваїв.

Віктор Ковтун - народний художник України, голова Харківської організації Національної спілки художників України, Почесний громадянин Харківської області, професор кафедри живопису, керівник майстерні сюжетно-тематичної картини Харківської державної академії дизайну і мистецтв, президент Міжнародного благодійного фонду імені І.Ю. Рєпіна, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, автор безлічі живописних робіт, в тому числі циклу «Мій край - Слобожанщина».

Еліна Світоліна - українська професійна тенісистка, переможниця 16 турнірів WTA (з них 14 - в одиночному розряді), Підсумкового турніру в одиночному розряді (Чемпіонат WTA-2018), визнана третьою ракеткою світу в одиночному розряді за підсумками 2018 року. Стала першою українкою, яка вийшла у півфінал Вімблдону (2019 рік). Заслужений майстер спорту України, нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня. Почала спортивну кар'єру в Харкові.

Олександра Зуб - педагог, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, директор одного з найстаріших закладів освіти Харкова - гімназії №6 «Маріїнська гімназія», Відмінник освіти України. Близько 50 років вона присвятила професії вчителя, 30 з яких є керівником Маріїнської гімназії. Олександрі Зуб вручений нагрудний знак «Суспільне визнання» в номінації «За відданість своїй справі».

Еліна Світоліна на церемонію вручення приїхати не змогла (тенісистка знаходиться на змаганнях за кордоном), тому замість неї нагороду отримали її батьки. Після церемонії нагородження для почесних харків'ян і гостей свята виступила народна артистка України Наталя Могилевська.

Довідка. Звання «Почесний громадянин міста Харкова» прісвоюється видатним громадянам, які досяглі громадського визнання та успіху у Харькові й за его межами.

Почесне звання було введено Міською думою Харкова в 1887 році. Протягом наступних 27 років це звання було присвоєно ряду видатних діячів, серед яких - Владислав Франківський (засновник міської дитячої лікарні), Олександр Петров (харківський губернатор в 1886-1895 роках), відомий лікар-офтальмолог Леонард Гіршман. Починаючи з 1914 року, звання не присвоювали, проте з 1999 року традицію відновили. На сьогодні цього почесного звання удостоєні 124 видатних жителя міста.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини