Геннадій Кернес зустрівся з жителями Основи і Жихоря
27 липня 2019 15:03 Місто
Геннадій Кернес зустрівся з жителями Основи і Жихоря У центрі селища Жихор і біля гімназії №34 міський голова прийняв заяви і скарги людей, а також обговорив з ними проблеми району.

26 липня Харківський міський голова Геннадій Кернес провів робочі зустрічі в Основ'янському районі. У центрі Жихоря на площі біля Вічного вогню і на вулиці Локомотивній біля місцевої школи зібралися кілька сотень місцевих жителів. Вони передали меру заяви на матеріальну допомогу, озвучили пропозиції щодо реконструкції та скарги на роботу комунальних, транспортних та правоохоронних служб.

Селище Жихар - це, в основному, приватний сектор, і одна з головних його проблем - підтоплення. У цій частині району немає каналізації, ні господарської, ні зливової, у багатьох будинках організовані стічні ями (в тому числі неузгоджені), домоволодіння регулярно заливають талі і стічні води.

Геннадій Кернес повідомив жителям, що міська рада готова почати розробку проекту підключення до міської каналізації будинків по вулицях Маршака, Гетьманської, Слізневського, Інтернаціональній, Лазаревича і багатьох інших. Що стосується зливової каналізації, то її будівництво буде пов'язано з реконструкцією місцевих доріг, на стан яких теж багато скарг. На сьогодні більшість доріг тут грунтові, ремонтні служби використовують там грейдерну техніку. На зустрічі прозвучала інформація про те, що вул. Тернопільська, де розташовані місцевий дитячий садок і ще кілька соціальних об'єктів, - перша на ремонт і асфальтування.

З містом селище Жихор пов'язує єдиний автобусний маршрут №68, і люди розповіли, що через розбиту дорогу маршрутки не доїжджають до кінцевої зупинки. За словами міського голови, ця траса розбивається вантажівками, які незаконно вивозять пісок з місцевого кар'єру, і поки це не припиниться, проблема не вирішиться. За словами мера, він має намір звернутися з цього питання до правоохоронців. Що стосується компетенції міста, то на прохання жихорьців будуть відремонтовані підходи до зупинок і самі зупинкові павільйони. У планах міськради - розробка тролейбусної лінії в селище - такої, яка зараз будується на Північну Салтівку.

Саме емоційне обговорення викликала проблема незаконного розповсюдження наркотичних засобів у районі. І у Жихорі, і біля гімназії №34 харків'яни розповідали, що на вулицях повно так званих «закладок» і написів, які рекламують продаж наркотиків в Інтернеті. Прямо на зустрічі Геннадій Кернес зателефонував одному із заступників керівника поліції міста і запросив його відповісти на питання людей. Він приїхав через деякий час і записав адреси, де найчастіше бачать «закладників». Міський голова, у свою чергу, повідомив, що в районі буде організовано огляд безхозних приміщень, де утворюється кримінальне середовище.

Уже найближчими днями почнеться реконструкція вул. Машиністів, яка веде до гімназії №34. У школі навчаються діти з двох районів, Основ'янського і Слобідського, і по дорозі до неї - активний рух транспорту і пішоходів. За інформацією Департаменту будівництва і дорожнього господарства, роботи на вул. Машиністів включають капітальний ремонт проїжджої частини, організацію тротуарів, обрізку дерев і впорядкування мереж, які будуть виконані до кінця поточного року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини