Героями «Харківських асамблей» стануть Гендель, Бах і Скарлатті
22 вересня 2015 12:16 Культура
Героями «Харківських асамблей» стануть Гендель, Бах і Скарлатті ХХIІ Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї. Противлення злу мистецтвом» пройде з 25 вересня по 11 жовтня в Харкові.

Про це сьогодні, 22 вересня, у прес-центрі Харківської міської ради повідомила художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна.

Вона нагадала, що «Харківські асамблеї» - єдиний в Україні міжнародний фестиваль, орієнтований виключно на класичне мистецтво. Його основна ідея - просвітницька діяльність та інтеграція українського музичного мистецтва в європейський простір.

«З 1991 року міська влада найактивнішим чином підтримує фестиваль, і цього року внесок міста також дуже великий. А значить, у Харкові є розуміння, наскільки важлива класична музика та класичне виховання, особливо зараз, в цей тривожний час. Коли поруч звучать постріли, протистояти цьому, дійсно, може лише мистецтво», - зазначила художній керівник фестивалю.

Як повідомила Тетяна Вєркіна, цьогоріч героями фестивалю, навколо яких формується мистецька програма, стануть Георг Гендель, Йоганн Себастьян Бах і Доменіко Скарлатті. Ці композитори були обрані неспроста: у 2015 році відзначається 330-річчя з дня народження кожного з них.

У фестивалі візьмуть участь диригент і скрипаль Юрій Насушкін (Іспанія-Україна), віолончеліст Денис Северин (Швейцарія), піаністи Лідія Стратулат (Іспанія) та Андрій Кутасевич (Київ), співаки Крістіан Хільц (Німеччина) і Сергій Стильмашенко (Франція), флейтист Карстен Еккерт (Німеччина). Вперше приїдуть до Харкова Ютта Бьонерт (сопрано, Німеччина), Ріхард Реш (тенор, Німеччина), диригент Віталій Ковальчук (Україна-Німеччина), Роман Рєзнік (фагот, Норвегія), Дельфін Костянтин Рєзнік (арфа, Норвегія). Активну участь у фестивалі візьмуть симфонічний оркестр і хор ХНУМ ім. І. П. Котляревського, Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії.

Протягом двох тижнів буде звучати багато оркестрових творів героїв фестивалю та інших композиторів - сучасників нинішніх ювілярів та їхніх ідейних послідовників.

Прихильників камерної творчості чекає різноманітна програма: барокові твори для фортепіано, скрипки, віолончелі, флейти, інструментальні ансамблі, камерні оркестри, вокальна музика.

Традиційно в рамках фестивалю відбудуться концерти студентів університету, ювілейний концерт до 80-річчя завідувача кафедри оркестрових струнних інструментів ХНУМ Леоніда Холоденко, а також концерти кафедр народних інструментів України, камерного ансамблю, сольного співу, оперної студії ХНУМ, вечір Шубертівського товариства.

На численні прохання слухачів 9 жовтня прозвучать усі концерти для двох, трьох і чотирьох клавірів Баха. Крім того, пройде низка концертів і виступів, присвячених 175-річчю від дня народження Петра Чайковського.

На закритті Асамблей у Великому залі Харківського національного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка 11 жовтня в виконанні симфонічного оркестру і хору університету мистецтв прозвучать «Te Deum» Георга Генделя, Симфонія №3 Йоганнеса Брамса і Перший концерт для фортепіано з оркестром Петра Чайковського.

Концерти фестивалю пройдуть у великому, камерному і малому залах ХНУМ ім. І. П. Котляревського, Будинку органної та камерної музики, Театрально-концертному центрі, Харківському академічному театрі музичної комедії, ХНАТОБ ім. М. В. Лисенка.

Традиційно відбудуться майстер-класи гостей та науково-практична конференція на тему «Барокові шифри світового мистецтва».

З повною програмою «Харківських асамблей» можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини