Ігор Терехов: Ми зробимо Харків частиною великої європейської родини
05 жовтня 2022 13:12 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов: Ми зробимо Харків частиною великої європейської родини Харківський міський голова Ігор Терехов сьогодні, 5 жовтня, взяв участь у роботі Міжнародного конгресу транскордонного співробітництва, який проходить у місті Люблін (Польща).

Конгрес відкрив президент міста Люблін Кшиштоф Жук. Він наголосив на важливості співпраці з українськими містами, у тому числі з містом-побратимом Харковом. За його словами, Люблін прийняв багато біженців зі Сходу України, яким з перших днів війни надають необхідну підтримку, зокрема, допомагають адаптуватися, влаштувати дітей у дитячий садок чи школу, знайти житло та роботу.

Ігор Терехов приєднався до роботи конгресу в режимі онлайн. Він виступив на панельній дискусії «Безпека та солідарність – перспектива місцевого самоврядування», у якій взяли участь керівництво Європейського центру Вергеланда (Норвегія) та Організації цивільного захисту (Франція), а також представники інших українських міст – Миколаєва, Івано-Франківська та Рівного.

Мер Харкова зазначив, що раніше дискусії на тему безпеки мали, здебільшого, теоретичний характер – до того, як у 2014 році відбулася анексія Криму та окупація частини Донецької та Луганської областей, а 24 лютого 2022 року – повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну.

«Але тепер вся Європа усвідомила, що ми живемо у дуже крихкому світі. У світі, де сусід нахабно захоплює чужі території, цинічно вбиває тих, кого називав братами, і навіть загрожує ядерною зброєю», - наголосив мер Харкова.

Ігор Терехов подякував за підтримку, яку міста-партнери та міжнародні організації надають харків'янам, а також розповів про виклики, з якими зіткнулося місто, про повоєнне відновлення Харкова та реновацію різних сфер його суспільного життя.

«На нас чекає довгий шлях повернення до нормального життя. Зі свого боку, ми хочемо скористатися цим шансом, щоб не просто відновити місто, яким воно було колись, а зробити його набагато кращим. Ми вже розпочали цю роботу і – під обстрілами – потроху його відроджуємо. Життя триває, і я сподіваюся, що за підтримки всього цивілізованого світу ми зробимо Харків таким, як він на те заслуговує, - частиною великої європейської родини!» - наголосив Ігор Терехов.

Зазначимо, що в рамках інших панельних дискусій, які відбудуться сьогодні та протягом двох наступних днів, учасники обговорять співпрацю неурядових організацій та місцевої влади у наданні допомоги, становище жінок у російській війні в Україні, вплив дезінформації та маніпуляцій на безпеку та ін.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини