Ігор Терехов: Щоб люди не виїжджали за кордон, необхідно створити комфортні умови для життя
23 квітня 2021 23:58 Місто
Ігор Терехов: Щоб люди не виїжджали за кордон, необхідно створити комфортні умови для життя Держава і місцева влада мають докладати спільні зусилля для того, щоб зупинити міграційний відтік за кордон.

Про це сьогодні, 23 квітня, в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, коментуючи наведене у студії соцопитування, згідно з яким близько чверті жителів України хотіли б виїхати на постійне місце проживання в іншу країну. При цьому серед молоді цей показник склав близько третини.

«Те, що молоді люди хочуть виїхати за кордон, просто жахливо. Майбутнє кожної країни - це її молоде покоління. Так, зараз у багатьох наших співвітчизників є можливість поїхати за кордон, подивитися, як там живуть люди, і зробити для себе певні висновки. Тому завдання держави - утримати талановитих людей, цінних фахівців. Харків не є винятком, і ми бачимо, що люди мігрують. Але, щоб виправити ситуацію, необхідні спільні зусилля - на центральному і місцевому рівнях. Держава повинна прийняти дієві програми, які утримуватимуть наших людей в Україні, а на міському рівні треба створити такі умови, щоб люди не хотіли їхати звідси», - зазначив Ігор Терехов.

Він навів приклад, що кілька років тому в Харкові почав спостерігатися відтік професорсько-викладацького складу з університетів, і тоді міська влада прийняла програму, яка дала можливість викладачам придбати житло на пільгових умовах. Цей крок значно поліпшив ситуацію.

«Зараз нам не вистачає водіїв у міському електротранспорті, в комунальному господарстві. Або ось зіткнулися з пандемією - і відразу відтік медиків за кордон. Так, там більше зарплата. Але ось сьогодні я зустрічався з медиками і, знаючи, що буду брати участь у цій телепрограмі, запитав, що треба зробити владі, щоб люди не виїжджали за кордон. І одна відповідь мене вразила: «Потрібно, щоб у нас була спільна національна ідея, і тоді люди не їхатимуть геть», - розповів секретар Харківської міськради.

За його словами, в Харкові є певні «якорі», які стимулюють молодь з інших регіонів України залишатися в місті після навчання у вишах, заводити сім'ї, проходити професійне становлення. Зокрема, це і сприятливе бізнес-середовище, і розвинена інфраструктура з можливістю знайти роботу, міські програми пільгового житла тощо.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини