Ігор Терехов висловлює співчуття родині Миколи Болотських
02 серпня 2022 16:09 Місто
Ігор Терехов висловлює співчуття родині Миколи Болотських Харківський міський голова Ігор Терехов висловлює співчуття рідним та близьким ректора Харківського національного університету будівництва та архітектури у 1980-2009 рроках Миколи Болотських, який сьогодні, 2 серпня, пішов з життя.
«Майже 30 років Микола Степанович очолював Харківський національний університет будівництва та архітектури, розвиваючи не лише науковий потенціал Харкова і України, але й інфраструктуру рідної країни.

Був науковцем-практиком. Технології Миколи Болотських застосовували під час будівництва низки вугільних розрізів, шахт, а також метрополітенів у Харкові, Києві, Тбілісі та інших містах.
 
Він був мудрим, діяльним, активним, професіоналом своєї справи, прикладом для тисяч студентів та молодих фахівців. У тому числі й для мене. Його мудрість, досвід та особисті якості високо цінували. Заступник голови Ради будівництва та архітектури Вищої атестаційної комісії України, голова навчально-методичної комісії Міністерства освіти і науки України, віце-президент Української асоціації «Кадри для будівництва», ректор університету - далеко не весь перелік посад Миколи Степановича.

Такі люди, як він, буквально своїми руками будують майбутнє своєї країни. Їм довіряють, до їхньої думки завжди дослухаються.

Упевнений, що коли ми відновлюватимемо Харків після війни, учні Миколи Степановича зроблять великий внесок у відродження міста, і їхній наставник міг би ними пишатися.

Вічна пам'ять чудовому вчителю, вченому, унікальному будівельнику! Сил близьким пережити цю непоправну втрату», - говориться у співчутті.

Довідка. Микола Болотських, 1938 року народження, закінчив гірничо-електромеханічний факультет Харківського гірничого інституту.

У 1968-1972 рр. - доцент кафедри обладнання підприємств будівельної та цементної промисловості Харківського інженерно-будівельного інституту (нині - Харківський національний університет будівництва та архітектури). З 1972 р. - завідувач кафедри будівельних машин цього ж інституту. У 1973-1980 рр. - проректор з наукової роботи, у 1980-1995 рр. – ректор тоді ще Харківського інженерно-будівельного інституту, а з 1995 р. по травень 2009 р. - вже перейменованого Харківського національного університету будівництва та архітектури.

Микола Степанович створив наукову школу в галузі технології та механізації будівництва підземних та поглиблених об'єктів у складних гідрогеологічних умовах. Доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений працівник Вищої школи України, академік Академії будівництва України. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів та низкою інших відзнак.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини