Ігор Терехов зустрівся з харківськими чорнобильцями та вручив їм нагороди
26 квітня 2021 15:37 Суспільство
Ігор Терехов зустрівся з харківськими чорнобильцями та вручив їм нагороди Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов сьогодні, 26 квітня, зустрівся з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та вдовами чорнобильців.

Зустріч відбулася в приміщенні Харківської міської громадської організації «Союз Чорнобиль», де працюють дві експозиції, присвячені аварії на ЧАЕС.

Ігор Терехов ознайомився з виставкою плакатів в номінації «35+10» Міжнародного трієнале екологічного плакату «4-й Блок», на якій представлені роботи авторів з США, Болгарії, Аргентини, Вірменії, Грузії, Польщі, України, а також - з частиною великої пересувної виставки, присвяченій Чорнобильській трагедії, починаючи з моменту аварії, закінчуючи майбутнім без ядерної енергетики. На одному зі стендів зображені портрети ліквідаторів. Спогади чорнобильців про ті дні та історії інших очевидців аварії на ЧАЕС зібрані на сайті «1986».

За активну громадську діяльність, вагомий внесок у справу соціального захисту населення та з нагоди 35-тої річниці Чорнобильської катастрофи Ігор Терехов вручив учасникам ліквідації, дружинам і вдовам чорнобильців Почесні грамоти Харківської міської ради, Почесні грамоти виконавчого комітету міської ради та Подяки міського голови.

«Багато хлопців з Харкова першими вирушили до Чорнобиля. Я згадую цей день 1986 року. У цей час я служив в армії, було тепло, і ми готувалися до травневого параду. Солдати з нашої частини поїхали до Чорнобиля. Я бачив хлопців, які поверталися звідти, в якому стані вони були, спілкувався з ними. Це героїчний вчинок кожного з вас. Те, що за такий короткий термін вдалося погасити вогнище і спорудити саркофаг, - велика заслуга всіх, хто там був. Пільги та матеріальна допомога - це наш обов'язок перед вами за замовчуванням. Велике людське спасибі і низький уклін. Всього самого доброго, міцного здоров'я, бережіть себе, і якщо будуть питання - завжди телефонуйте», - звернувся до чорнобильців секретар Харківської міської ради.

Після церемонії нагородження він поспілкувався з учасниками ліквідації та їхніми близькими. Голова підрозділу «Діти Чорнобиля» Харківської міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Валерій Шумаков звернувся з проханням до 14 грудня, Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, надати матеріальну допомогу чорнобильцям з мінімальною пенсією і допомогти знайти приміщення для дитячої організації. Крім того, чорнобильці зверталися з різних житлових, медичних та інших соціальних питань.

«Ми випишемо матеріальну допомогу до Дня ліквідатора, тому що ці люди потребують додаткових коштів і підтримки. Також є чорнобильські організації, які вимагають додаткових приміщень. Це правильно, тому що учасники ліквідації повинні працювати, проводити зустрічі та заходи в комфортних умовах. Тому такі прохання також постараємося виконати і надамо допомогу в ремонті», - заявив після зустрічі Ігор Терехов.

Зі свого боку чорнобильці подарували секретарю міської ради книгу «17-й атомний»  учасника ліквідацій наслідків аварії на ЧАЕС Миколи Долгих.

Нагадаємо, що у харківських чорнобильців є пільги на оплату комунальних послуг, на проїзд у громадському транспорті, які фінансуються з бюджету міської територіальної громади міста. Також одноразові виплати до 26 квітня отримують вдови чорнобильців, а в травні цього року і вдови, у яких не оформлений відповідний статус.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини